Eтър и Дунав направиха 1:1 в контрола, играна в Трявна. "Виолетовите" откриха резултата в 7-ата минута, когато Чавдар Ивайлов стреля от пряк свободен удар и топката влезе в мрежата на русенци - 1:0.  В 16-ата минута Станев напредна опасно отдясно и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник.

Етър можеше да удвои аванса си в 25-ата минута, когато опасен удар на Румен Руменов бе спасен от вратаря на Дунав Антонов. Малко след това русенци нацелиха гредата, а в самия край на полувремето след разбъркване и ришокет изравниха - 1:1.

След почивката Красимир Балъков пусна в игра изцяло нов състав. В 85-ата минута Иван Вълчанов стреля от фаул, но вратарят улови, а в ответната атака играч на Дунав стреля отблизо опасно, но Христо Иванов спаси.

Следващата контрола на етърци е на 30 юни в Правец срещу Локомотив (София).