Етър взе минимално 2:1 у дома срещу Ботев (Гълъбово), което му позволи да дръпне с 6 точки на преследвачите Септември (София) и Витоша (Бистрица) във временното класиране на Втора лига.

Още в 10-ата минута след центриране отдясно Тихомир Кънев стреля с глава и вратарят извади в корнер, а след изпълнението му удар на Иван Скерлев също с глава бе спасен. В 15-ата минута четирима етърци излязоха срещу трима защитници и Димо Атанасов  бе изведен в коридор сам срещу Ставрев, но стреля в него, а отскочилата топка срещна напречната греда.

Етърци откриха в 26-ата минута, когато Кямил изведе Кънев и той бе съборен в наказателното поле. Отсъдената дузпа Иван Стоянов вкара с хладнокръвен удар за 1:0. Гостите обаче подсказаха, че няма да се откажат да атакуват и първо далечен удар на Коларов бе уловен, а после същото стори и Николов.

Тихомир Кънев в 35-ата минута отправи изненадващ далечен удар до гредата, а малко след това при центриране отляво се размина с топката пред опразнената врата. Отново Кънев в 45-ата минута бе изведен отлично, но ударът му срещна напречната греда.

В 55-ата минута след центриране от корнер Симеон Иванов - Матераци отблизо мушна топката в мрежата – 2:0. В 66-ата минута Димо Атанасов събори Илиев в наказателното поле и последва дузпа и за Ботев. От бялата точка обаче капитанът им Георги Кирилов стреля високо над вратата. Всичко можеше окончателно да се реши в 70-ата минута, когато при контраатака Иван Стоянов перфектно изведе Димо Атанасов отново сам срещу вратаря, но той стреля право в тялото му.

В 81-ата минута защитата на етърци допусна гол, като капитанът на гостите Кирилов се реваншира за пропуска при дузпата и с глава намали на 2:1, а в добавеното време гостите още веднъж пратиха топката в мрежата, но след своевременно маркирана засада.

Съставът на Етър: Акалски (46 Цанков), Кременлиев, Симеон Иванов, Скерлев, Ташев, Атанасов, Апостолов, Ивайлов (69 Неделчев), Кямил, Кънев (82 Плахов), Стоянов

ВТОРА ЛИГА, 25 КРЪГ
22 април 2017 (събота), 17:00 часа
Етър - Ботев (Гълъбово) 2:1
1:0 Иван Стоянов (26-дузпа), 2:0 Симеон Иванов (55), 2:1 Георги Кирилов (81)

Поморие - Витоша (Бистрица) 1:0
1:0 Ахмед Ахмедов (38)

Спартак (Плевен) - Царско село 1:3
0:1 Родриг Нанителамио (8-автогол), 0:2 Светослав Диков (19), 0:3 Павел Петков (52), 1:3 Рангел Абушев (90-дузпа)

Оборище (Панагюрище) – Несебър 0:0

Левски (Карлово) – Банско 2:0
1:0 Михаел Кисьов (11-дузпа), 2:0 Кевин Н'Чо (65)

24 април 2017 г. (понеделник), 17:00 часа: