България победи с минималното 1:0 Малта като гост в европейска квалификация от група "Н". Нашите изиграха много слаб мач особено през първото полувреме, в края на което изпуснаха дузпа чрез Илиян Мицански. През втората част Ивелин Попов все пак ни отстрами с попадение в 56-ата минута и донесе трите точки. След успеха България остава на четвърто място в групата с 8 точки, но вече е само на две зад третия Норвегия. Приемаме именно скандинавците на 3 септември в мач за третото място, даващо право на участие на баражи за Европейското през 2016 година във Франция. Норвегия се издъни като домакин тази вечер срещу Азербайджан (0:0), а Хърватия и Италия направиха равенство 1:1 и запазиха лидерските си позиции в групата. Хърватите са първи с 14 точки, Италия е с 12, Норвегия е с 10, а България е с 8.

През първото полувреме нашите бяха трагични. Най-добрият ни футболист бе десният бранител Иван Бандаловски. И нищо повече. В офанзивен план стояхме зле, не намирахме път към вратата и не създавахме положения. Още в 3-ата минута Афионг надбяга цялата ни защита, влезе в наказателното поле и за радост на Митрев стреля над вратата. Едва в 20-ата минута Ивелин Попов отправи първия точен удар във вратата на Малта от фаул, но стражът Хабър изби. В 32-ата минута Брифа затрудни Митрев, който бе добре пласиран и отрази. В 41-ата минута Мицански излезе сам срещу вратаря на домакините, но би в него. След това дойде върхът на българската немощ. Македонският съдия ни даде дузпа за бутане на Гаджев в наказателното поле. Мицански застана зад топката и дори не уцели вратата. Нападателят изрита кълбото покрай десния страничен стълб. През първата част тотално се загуби Михаил Александров, както и Ивелин Попов и Станислав Манолев.

Още в 47-ата минута Ивелин Попов имаше шанс да открие резултата, но се размина с топката в малкото наказателно поле. В 56-ата минута най-после България поведе в резултата след гол на Ивелин Попов. Защитата на домакините изрита лошо топката от наказателното поле. Тя стигна до Минев, който с глава я насочи на дъгата на полето. Там Манолев я продължи назад, Ивелин Попов я засече от воле отдясно в наказателното поле и я прати във вратата за 1:0. След попадението нашите се поуспокоиха, но отново не стигаха до голови положения. Михаил Александров съвсем се скри по лявото крило и заслужено отстъпи мястото си на Георги Миланов. В 80-ата минута Ивелин Попов излезе и на негово място се появи Ивайло Чочев. В последните минути нашите заиграха на сигурно и не допуснаха гаф с изравнителен гол. В третата минута от добавеното време Манолев нацели гредата зад вратаря на Малта.