Вторият кръг в родната Първа лига започна с победа на гостуващия отбор. Дунав (Русе) записа първи успех в елита, надделявайки с 2:1 над Нефтохимик на стадион "Лазур".

Избраниците на Веселин Великов взеха комфортен аванс още в началото на мача, когато точни бяха Юлиян Ненов в 9-ата минута и Михаил Милчев в 20-ата. "Шейховете" направиха всичко възможно да изравнят, но силите им стигнаха само за почетен гол. Отбеляза го Живко Петков в 84-ата минута. Така след нулевото равенство на старта на първенството с Локомотив (Горна Оряховица) бургазлии остават само с 1 точка в актива си. Дунав пък има 4 и временно оглави класирането.

Първото попадение за русенци в елита от 25 години насам отбеляза Юлиян Ненов. Юношата на ЦСКА опъна мрежата на ветерана Стоян Колев в 9-ата минута, когато се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините при недобре изчистена топка, която попадна право на крака му и той се разписа с удар по диагонал - 0:1.

В 20-ата защитникът на Дунав Михаил Милчев се включи в атака и успя да се разпише с рамо, засичайки около точката на дузпата центрираната топка от фаул - 0:2. До почивката добра възможност се откри и пред Мирослав Будинов, но той не успя да се възползва.

През втората част избраниците на Димчо Ненов се активизираха и доминираха през почти цялото време. Въпреки това чистите положения пред вратата на Мартин Луков липсваха. Четвърт част преди края на двубоя капитанът на Дунав Диян Димов пропусна за гостите, след като 40-годишният Стоян Колев демонстрира отличен рефлекс и спаси удара му.

В 84-ата минута все пак се върнаха надеждите на "шейховете". Нападателят на домакините Живко Петков реализира красив гол с неспасяем изстрел от малък ъгъл - 1:2. До края обаче бургазлии нямаха сили да стигнат поне до точката и Дунав си тръгна към Русе с успех.

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

НЕФТОХИМИК - ДУНАВ 1:2
0:1 Юлиан Ненов (9), 0:2 Mихаил Милчев (20), 1:2 Живко Петков (84)

Реванпът по минути с БЛИЦ:
* Мачът започва с минута мълчание в памет на починалия преди дни Траян Дянков.
9 - ГОООЛ! Дунав повежда в Бургас - 0:1! Юлиан Ненов се разписва. Защитата на Нефтохимик действа неубедително при центриране отдясно, топката попадна в юношата на ЦСКА, който опъна мрежата зад ветерана Стоян Колев.
15 - ОПАСНО! Марко Ранджелович беше близо до изравняване на резултата. Защитникът на домакините отправи силен удар от 20-ина метра, изпращайки топката на сантиметри покрай лявата греда на вратата, пазена от Мартин Луков.
20 -  ГОООЛ! Втори гол за Дунав - 0:2! Защитникът Михаил Милчев се включи в атака и успя да се разпише с рамо, засичайки около точката на дузпата центрираната топка от фаул.
38 - Мартин Луков не се разбра със защитита пред себе си при изнасянето на топката и Емануил Манев, останал сам срещу вратаря на Дунав, не успя да вкара.
45 - Мирослав Будинов нахлу опасно в наказателното поле на домакините, но се засуети и не можа да нанесе точен удар.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------------
62 - Отлична възможност за Нефтохимик, но атаката е спряна от Стефан Апостолов, който е видял нарушение на Иван Вълчанов в нападение.
76 - Удар на Диян Димов е спасен от Стоян Колев.
84 - ГОООЛ! Нефтохимик намалява резултата - 1:2! Живко Петков отбеляза страхотно попадение във вратата на Дунав. Нападателят отправи силен изстрел отдясно и изпрати топката в далечния ъгъл на безпомощния Мартин Луков.