Дунав завърши 0:0 с гостуващия Пирин (Благоевград) в среща от 11-ия кръг на Първа лига. "Драконите" имаха инициативата през целия мач, но така и не успяха да преодолеят отбраната и вратаря на „орлетата”. Така тимът от Русе сложи край  на серията си от шест поредни мача в първенството без равенство, а Пирин пък продължи негативна поредица и вече пет гостувания е без победа.

През първата част Божидар Васев и Васил Шопов пропуснаха изгодни положения за домакините, които нямаха късмет в завършващата фаза. В 40-ата минута и напречната греда се оказа верен помощник за вратаря на гостите Макенджиев, който отби удар с глава на Будинов.

След почивката в 50-ата минута Васил Шопов прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада на Будинов. До края на мача Макенджиев спаси опасни удари на резервата Карагерен, а най-доброто положение за гостите пропусна Рениа в 72-ата минута, когато Антонов хвана топката след удар на Рениа.

Със спечелената точка Дунав събира 9 и си остава на 12-а позиция зад Пирин, който запазва 11-ото си място с 11 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ДУНАВ – ПИРИН 0:0

Резултат с изображение за фк дунавДунав: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 21.Олексей Ларин, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев, 10.Васил Шопов (758.Карлос Жатоба), 8.Андреас Васев, 94.Юлиян Ненов, 14.Божидар Васев (6120.Димитър Георгиев), 9.Мирослав Будинов, 77.Бранимир Костадинов (557.Бирсент Карагерен)
Резерви: Александър Конов,24.Преслав Петров, 5.Тейнур Марем, 8.Карлос Жатоба, 83.Христо Попадийн, 7.Бирсент Карагерен, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов

Резултат с изображениеПирин: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиян Попев, 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 30.Тодор Траянов, 30.Тодор Паланков, 7.Анти Рениа, 27.Костадин Ничев, 9.Радослав Кирилов (3925.Методий Стефанов), 26.Любомир Цолев (5017.Марио Топузов), 19.Станислав Костов (90+32.Димитър Митев)
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 25.Методий Стефанов, 29.Петър Христов
Треньор: Милен Радуканов

Русе, Градски стадион
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9 - Бърза контраатака за домакините и пропуск на Божидар Васев, след чийто удар топката мина покрай гредата.
16 - Неточен удар и на Васил Шопов от "драконите".
25 - Домакините имат инициативата, но отправят само неточни удари.
33 - Васил Шопов пропусна от изгодна позиция за домакините след центриране на Бранимир Костадинов.
40 -  ГРЕДА за Дунав! Будинов отправи удар с глава и Макенджиев изби топката в напречната греда.
45+2 - Край на първата част!
.................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Васил Шопов прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада на Будинов.
67 - Макенджиев спаси два удара отблизо на резервата Карагерен.
72 - Станислав Антонов хваща топката след удар на Анти Рениа.