Дунав (Русе) излъга у дома Локомотив (Пловдив) с 1:0 в среща от 30-ия кръг на Първа лига и сложи край на кошмарна серия от седем шампионатни срещи без успех – едно реми и шест загуби. Въпреки това „драконите” останаха последни в група "Б" на втората осмица.

„Смърфовете” започнаха по-активно мача в Русе и в 10-ата минута Веселин Марчев отправи първия удар към една от двете врати след центриране на Янко Ангелов, който също нямаше късмет няколко минути след това.

В 28-ата минута Исмаил Иса даде преднина на домакините след великолепно подаване на Божидар Васев в наказателното поле. До края на полувремето Димо Бакалов и Михалевич от гостите отправиха неточни удари.

След почивката в 49-ата минута след силен удар на Юлиян Ненов от границата на наказателното поле топката премина над вратата. Последваха три поредни корнера за гостите, преди третия от които "смърфовете" претендираха за игра с ръка на Исмаил Иса, но не получиха дузпа. В 66-ата минута Юлиян Ненов от домакините получи топката от Карагерен и опита нов далечен удар, но този път нацели гредата.

В 87-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си. Иса отклони с глава центриране в наказателното поле към Карагерен, който остана под топката и не успя да я прати във вратата на гостите. Три минути след това Ндиайе преодоля двама бранители отдясно, нахлу в наказателното поле и подаде към Ненов, но неговият удар бе блокиран от Стивън Езе. В самия край Карагерен от домакините бе изгонен с втори жълт картон.

След успеха си Дунав е последен в група "Б" на втората осмица с 25 точки и 2 по-малко от Етър. Локо (Пд) е втори с 36 точки и 2 по-малко от лидера Септември.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) 1:0
1:0 Исмаил Иса (28)

Резултат с изображениеДУНАВ: 1.Мартин Луков , 9.Исмаил Иса (87 77.Бранимир Костадинов), 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев, 31.Красимир Станоев, 10.Васил Шопов, 17.Насим Зитуни (67 27.Мухамаду Н'Диайе), 83.Христо Попадийн, 94.Юлиян Ненов (90+522.Михаил Милчев), 14.Божидар Васев, 7.Бирсент Карагерен
Резерви: 86.Станислав Антонов, 15.Христо Лемперов, 22.Михаил Милчев, 24.Преслав Петров, 27.Махамаду Н'Диайе, 77.Бранимир Костадинов, 99.Сонер Хюсеин
Треньор: Бруно Акрапович

Локомотив 1926<br />(Пловдив)ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 22.Антони Милина, 3.Мустафа Абдулахи, 25.Муса Мохамед , 5.Юрица Булят, 6.Стивън Езе, 29.Янко Ангелов   (69 34.Игор Банович ), 10.Веселин Марчев, 17.Ванчо Траянов (57 61.Елитон Жуниор), 7.Димо Бакалов, 12.Филип Михалевич, 77.Анте Аралица (77 19.Димитър Велковски)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Илия Джамов, 34.Игор Банович, 61.Елитон Жуниор, 19.Димитър Велковски, 22.Архан Исуф, 91.Абделхаким Нур Буна
Tреньор: Малин Орачев

Русе, "Градски стадион"
Съдия: Ангел Баялцалиев

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
7 - Гостите от Пловдив са по-активни в началните минути.
8 - Зитуни от домакините не успя да засече топката след центриране на Васил Шопов.
10 - Веселин Марчев отправи първия удар към една от двете врати след центриране на Янко Ангелов.
15 - Стивън Езе блокира удар на Красимир Станоев, изведен чудесно от Исмаил Иса.
18 - Опасен удар на Янко Ангелов от гостите и топката премина на сантиметри покрай вратата.
28 - ГОООЛ за Дунав! Исмаил Иса даде преднина на домакините след великолепно подаване на Божидар Васев в наказателното поле.
36 - Димо Бакалов от гостите отправи удар с глава след центриране на Ахмед Муса, но топката премина над вратата.
42 - Михалевич шутира силно от границата на наказателното поле, но вратарят на домакинте Луков изби топката.
45+1 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Силен удар на Юлиян Ненов от границата на наказателното поле и топката премина над вратата.
50 - Три поредни корнера за гостите, преди третия от които "смърфовете" претендираха за игра с ръка на Исмаил Иса, но не получиха дузпа.
66 - Юлиян Ненов от домакините получи топката от Карагерен и опита нов далечен удар, но този път нацели гредата
75 - Вратарят на домакините Мартин Луков получава медицинска помощ.
81 - Далечен удар на Димитър Велковски от гостите и топката минава над вратата.
87 - Домакините пропускат отлична възможност да удвоят преднината си. Иса отклони с глава центриране в наказателното поле към Карагерен, който остана под топката и не успя да я прати във вратата на гостите.
90 - Ндиайе преодоля двама бранители отдясно, нахлу в наказателното поле и подаде към Ненов, но неговият удар бе блокиран от Стивън Езе.
90+6 - Край на мача! Дунав спечели с 1:0 и се доближи на 2 точки от третия Етър в група "Б" на втората осмица.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация