Локомотив (Пловдив) и Дунав изиграха зрелищен мач, в който гостите от Русе спечелиха с 4:3. Двубоят на "Лаута" се явяваше директна битка за четвъртото място в Първа лига. След успеха Дунав събра 52 точки и поведе с три на "смърфовете" кръг преди края.

Треньорът на Локомотив Войн Войнов трябваше да прави принудителна смяна още в началото, когато Димо Бакалов се контузи и отстъпи място на Дино Мартинович, който впоследствие отбеляза две попадения.

Началото на головата фиеста даде Юлиян Ненов. Юношата на ЦСКА откри за Дунав в 22-ата минута, след като засече центриране на Васил Шопов отдясно и прати топката във вратата на Илко Пиргов - 0:1. Малко по-късно и Мирослав Будинов имаше шанс да отбележи, но Павел Виданов изчисти пред голлинията. Бирсент Карагарен също направи пропуск.

В 44-ата минута "смърфовете" изравниха. Димо Мартинович се измъкна от русенската отбрана след подаване на Пауло Серджо, нахлу в наказателното поле и останал сам срещу Станислав Антонов не сгреши - 1:1.

"Черно-белите" започнаха по-добре втората част, като на Станислав Антонов се наложи да отразява изстрел от упор на Мартин Камбуров. Дунавци обаче успяха да вкарат нов гол. Самир Аясс не даде шанс на Пиргов след продължителна атака на гостите и точен шут от границата на наказателното поле за 1:2 в 52-ата минута.

Само три минути по-късно резултатът бе изравнен. Станислав Тодоров отсъди дузпа в полза на пловдивчани след сблъсък между Будинов и Камбуров в наказателното поле на гостите и голмайсторът на Локомотив направи 2:2 от бялата точка.

В 59-ата минута обаче отново „драконите“ излязоха напред. Мирослав Будинов нахлу на скорост в наказателното поле на домакините и беше фаулиран от вратаря Илко Пиргов. Реферът отсъди дузпа и Будинов отбеляза за 2:3.

Домакините опитаха да упражнят натиск, но Антонов и отбраната пред него неутрализираха техните опити. В 80-ата минута Локомотив остана и с играч по-малко след директен червен картон за Иван Горанов за грубо нарушение срещу Карагарен. Минута по-късно Диян Димов нацели гредата след силен изстрел от пряк свободен удар.

В 83-ата минута влезлият на смяна малко по-рано Бранимир Костадинов вкара за 2:4 с точен диагонален изстрел отдясно, подпечатвайки успеха на тима си.

В добавеното време все пак домакините успяха да върнат едно попадение чрез Мартинович, но за повече нямаха сили - 3:4.

Последният мач на Дунав в първенството ще бъде срещу ЦСКА - в Русе на 31 май (от 20:00 часа), докато Локомотив (Пловдив) по същото време ще гостува на шампиона Лудогорец.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ДУНАВ 3:4
0:1 Юлиан Ненов (22), 1:1 Дино Мартинович (44), 1:2 Самир Аясс (52), 2:2 Мартин Камбуров (55-дузпа), 2:3 Мирослав Будинов (59-дузпа), 2:4 Бранимир Костадинов (83), 3:4 Дино Мартинович (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на дербито.
7  Принудителна смяна в Локомотив. Получилият контузия Димо Бакалов излиза, Дино Мартинович се появява в игра.
22  ГОООЛ! Дунав повежда с гол на Юлиян Ненов, който отбеляза след подаване на Васил Шопов.
42  Мартин Камбуров пропусна отличен шанс за гол, след като се озова сам срещу Антонов, но не успя да го преодолее.
44  ГОООЛ! Домакините изравняват - 1:1! Дино Мартинович получи отличен извеждащ пас от Пауло Серджо, овладя топката на гърди и вкара с неспасяем удар отблизо.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Ндуей Мойеци влиза в игра за Дунав, Марио Петков е сменен.
52  ГОООЛ! Дунав отново повежда - 1:2! Самир Аясс наказва Илко Пиргов.
55
 ГООЛ! 2:2 след точно изпълнена дузпа от Мартин Камбуров!
59
 ДУЗПА! Илко Пиргов фаулира съперник в наказателното си поле и съдията Станислав Тодоров отсъжда дузпа за гостите от Русе.
59  ГООЛ! Мирослав Будинов също бележи от дузпа и Дунав отново е напред в резултата - 2:3!
80  ЧЕРВЕН КАРТОН за Иван Горанов и Локомотив остава с 10 човека. Защитникът повали пред наказателното поле Бирсент Карагерен, който нахлуваше опасно към вратата на бившия си клуб.
81  Карагерен е сменен от Бранимир Костадинов. Играчът на Дунав обира овациите и на публиката на "смърфовете", която допреди месеци радваше с головете си.
82  ГРЕДА! Диян Димов удари греда.
83  ГОООЛ! Бранимир Костадинов може би подпечатва победата на Дунав - 2:4! Крилото на русенци отбеляза от границата на наказателното поле.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  ГОООЛ! Отличен рейд на Дино Мартинович завършва с втори негов гол в мача - 3:4!
90+3 - Край на мача. Дунав победи Локомотив (Пловдив) с 4:3 на "Лаута".

Резултат с изображение за фк локомотив пловдив
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 38.Илко Пиргов , 14.Иван Горанов , 6.Кирил Котев, 5.Павел Виданов, 71.Пламен Крумов, 20.Пауло Серджо (74  4.Стефан Йевтоски), 19.Ванчо Траянов (57  9.Дани Кики), 10.Веселин Марчев , 27.Димо Бакалов (7  77.Дино Мартинович  ), 39.Парвиз Умарбаев, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 28.Павлин Евтимов, 15.Димитър Везалов, 3.Александър Тунчев, 4.Стефан Йевтоски, 19.Димитър Велковски, 77.Дино Мартинович, 9.Дани Кики
Треньор: Войн Войнов

Резултат с изображение за фк дунав
ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 22.Михаил Милчев, 21.Олексей Ларин, 3.Марио Петков (46  99.Ндуей Мойеци), 4.Петър Патев , 6.Самир Аясс  (86  8.Ивайло Раденцов), 10.Васил Шопов, 7.Бирсент Карагарен (81  77.Бранимир Костадинов ), 94.Юлиян Ненов , 9.Мирослав Будинов
Резерви: 30.Веселин Добрев, 66.Искандар Джалилов, 8.Ивайло Раденцов, 77.Бранимир Костадинов, 99.Ндуйе Мойеци
Треньор: Веселин Великов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация