Дунав напусна последната тройка в класирането, след като в мач от 14 кръг на Първа лига записа класически домакински успех с 3:0 над Витоша (Бистрица). Ахмед Ахмедов се отличи с два гола, с което увеличи на седем бройката на попаденията си от началото на сезона в първенството.

Домакините започнаха вихрено и за първите 25 минути вкараха два гола. Ахмедов откри в шестата минута, когато от въздуха с крак засече центриране на Васев отляво. Гостите отговориха с удар на Котев, който не затрудни вратаря Станислав Антонов.

Четвърт час след началото на мача „драконите“ удвоиха аванса си. Светослав Ковачев получи хубав извеждащ пас от Христо Попадийн и озовал се сам срещу Християн Василев, играчът на Дунав не сбърка.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Седем минути по-късно Ахмедов реализира второто си попадение. Асистенцията този път беше на Ковачев. До края на полувремето гостите направиха удар към вратата на Антонов чрез Ивайло Лазаров, но той не затрудни стража на русенци.

Втората част предложи много по-малко интересни моменти. В 66-ата минута гостите имаха претенции за дузпа заради събаряне на Григор Долапчиев, но съдията Волен Чинков подмина ситуацията. Ивайло Лазаров и Наско Милев отправиха неточни удари към вратата на Дунав, а резервата на домакините Исмаил Иса стреля над рамката на Християн Василев.

С този втори пореден домакински успех Дунав събра 14 точки и временно излезе на десето място, измествайки Витоша (Бистрица). „Тигрите“, които вече са в серия от четири последователни загуби, имат актив от 13 точки, една повече от Ботев (Враца), който утре приема Черно море.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ДУНАВ – ВИТОША (БИСТРИЦА) 3:0
1:0 Ахмед Ахмедов (6), 2:0 Светослав Ковачев (15), 3:0 Ахмед Ахмедов (23)

Дунав: 86.Станислав Антонов, 24.Преслав Петров , 16.Мартин Ковачев, 5.Георги Динков, 77.Бранимир Костадинов, 31.Красимир Станоев, 83.Христо Попадийн  (86-4.Петър Патев), 14.Божидар Васев (60-25.Борислав Балджийски), 17.Иван Коконов, 98.Светослав Ковачев  , 9.Ахмед Ахмедов  (69-22.Исмаил Иса)
Резерви: 12.Филип Димитров, 4.Петър Патев, 99.Дерик Менса, 27.Мухамаду Ндиайе, 25.Борислав Балджийски, 22.Исмаил Иса, 11.Кристиан Върбанов
Треньор: Людмил Киров

Витоша (Бистрица): 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев , 11.Даниел Кутев (69-66.Иван Вълчанов), 14.Четин Садула, 18.Петко Цанков, 22.Михаил Милчев, 24.Георги Купенов, 45.Григор Долапчиев (79-96.Наско Милев), 80.Лъчезар Котев, 88.Ивайло Лазаров , 99.Стефан Христов
Резерви: 33.Николай Радев, 4.Кристиан Узунов, 6.Румен Гьонов, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин, 66.Иван Вълчанов, 96.Наско Милев
Треньор: Росен Кирилов

Русе, Градски стадион
Съдия: Волен Чинков

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
1 – Начало на мача
6 -  ГОООЛ!! Дунав повежда! От границата на вратарското поле Ахмед Ахмедов от въздуха засече центриране на Божидар Васев отляво
10 - Лъчезар Котев отправи опасен диагонален удар извън наказателното поле, но Антонов успя да избае
15 -  ГОООЛ! Светослав Ковачев удвоява аванса на "драконите" при контраатака. Той беше изведен от Попадийн срещу Християн Василев и с хубав удар прати топката в мрежата
23 -  ГОООЛ! Дунав взима класическа преднина след втори гол на Ахмедов, който във вратарското поле получи пас от Светослав Ковачев
42 - Удар на Ивайло Лазаров към вратата на Дунав, но Станислав Антонов лови
45+2 - Край на първото полувреме
-----------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
66 -  Претенции на гостите за дузпа заради нарушение срещу Григор Долапчиев, съдията Чинков подминава ситуацията
75 - Ивайло Лазаров от удобна позиция стреля над вратата, след като получи пас от Четин Садула
85 - Удар на Исмаил Иса от дъгата на наказателното поле минава над вратата на гостите
90+3 - Неточен удар на Наско Милев към вратата на Дунав
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,   - автогол,   - жълт картон,   - втори жълт картон,   - червен картон,   - смяна,   - опасно положение,   - контузия