Winbet - победата е емоция! (18+)

Ботев (Пловдив) е последният полуфиналист за Купата на България! "Канарчетата" подчиниха по драматичен Черно море след дузпи (1:1 в 90-те минути). В редовното време гол за домакините вкара Доре (52'), а за гостите изравни Минчев (79').

След успеха "жълто-черните" се присъединиха към ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Септември, като и четирите тима очакват жребия, който ще се тегли по-късно днес.

Двубоят започна с ранен шанс за домакините, които треснаха греда в 10-ата минута. Вутов центрира прекрасно за Доре, но той бе спрян от напречния стълб.

В минутите до края на първата част нищо по-интересно не се случи, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

Второто полувреме започна чудесно за "канарчетата", които бяха по-активния отбор. В 52-ата минута те стигнаха до гол. Васил Шопов центрира към Доре, който от трудна позиция отбеляза с глава за 1:0.

След попадението домакините натрупаха още по-голяма увереност и натиснаха своя съперник, търсейки втори гол, с който да решат двубоя. Такъв обаче падна в тяхната врата.

В 79-ата минута Мартин Минчев финтира бранители на Ботев, след което стреля, прокарвайки топката между краката на Даниел Кайзер за 1:1.

До края на редовното време "канарчетата" бяха отборът, който търсеше победата, но те така и не стигнаха до нов гол. Така се стигна до продължения.

И в първото продължение "жълто-черните" стартираха по-активно, търсейки гола.

Две идентични ситуации се откриха пред бранителя Кристиан Димитров, който обаче не успя да отбележи, правейки пропуски.

Във второто продължение нямаше нищо по-интересно и така се стигна до дузпи.

При наказателните удари футболистите на "канарчетата" показаха доста по-добра концентрация и триумфираха с 3:1.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2018/2019

Най-интересното от двубоя:
1 - Начало на мача.
10 - Какъв шанс! Вутов центрира отдясно за Доре, който отигра с глава, нацелвайки напречната греда.
20 - До момента единственото сериозно положение в мача е гредата за Ботев (Пловдив). Играта се води предимно в центъра на терена.
23 - Първо положение за Черно море. След суматоха в наказателното поле на "канарчетата" топката бе изчистена в корнер.
29 - Удар на Ндонгала не затрудни Кайзер.
45 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
52 - ГОООЛ! Васил Шопов центрира прекрасно за Доре, който отбеляза с глава от трудна позиция.
59 - Мартин Минчев проби хубаво отляво, преминавайки през Ебер Кардосо, след което стреля, но неточно.
61 - Антонио Вутов подаде вляво на резервата Карачанаков, който излъга играч на Черно море, след което стреля, но ударът му бе блокиран.
64 - Страхотен шут на Неделев от пряк свободен удар е спасен от Дюлгеров.
79 - ГОООЛ! Черно море стига до равенството. Точен е Мартин Минчев, който финтира защитници на Ботев и вкара топката между краката на Даниел Кайзер.
90+2 - Край на редовното време. Следват продължения.