Драматични последни 10 минути белязаха първия двубой от плейофите за участие в Лига Европа между Пирин и Верея. Срещата се игра в Благоевград и завърши при резултат 1:1. За домакините попадението бе дело на голямия и неостаряващ Иван Цветков, а Иван Бандаловски изравни в последната секунда.

Срещата се запомни с голямо меле на терена, което завърши с два червени картона. Изгонени бяха Аймен Суда от Пирин и Пердо Еуженио от Верея. Мелето се разигра в последните минути, а  него се намеси дори Милен Радуканов.

Самият мач бе равностоен през всичките 90 минути, като нападенията и на двата тима изпуснаха няколко положения. В 80-ата минута Иван Цветков показа, че за футбола няма стари и млади, а можещи и неможещи. Нападателят, който влезе като резерва, вкара с брилянтно изпълнение на фаул от около 25 метра. Той бе отсъден за игра с ръка на вратаря на Верея извън наказателното поле, за което обаче той получи само жълт картон от съдията Станислав Ставров.

В последната секунда на продължението Верея получи право да изпълни корнер, а защитата не се намеси добре. На 2 метра от вратата Бандаловски с ножичен удар изравни.

Всичко ще се реши в ревяанша между двата тима, който е на 20 май в Стара Загора.

Крайният победител от двойката, ще се изправи срещу победителя от другия елиминационен плейоф - Ботев - Берое. Първата среща бе спечелена с 3:0 от "канарчетата". Tогава ще бъде определен отборът, заемащ седмото място в Първа лига. Той ще играе срещу третия или четвъртия за квота за Лига Европа.

Пълно разяснение на новата схема на Първа лига

Tелевизионната програма на Първа лига

Всичко за Първа лига

Пирин - Верея 1:1
1:0 Иван Цветков (81), 1:1 Иван Бандаловски (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
13- Опасен шут от далечно разстояние на Педро Еуженио, но Макенджиев се намеси добре
16- Грешка на Зафиров, Костов открадна топката и излезе сам срещу вратаря, но топката му бе избита в последния момент
28- Много опасен удар на Костов от наказателното поле, но Николай Колев изби с крак в корнер
37- Керкар се размина с топката на два метра от вратата на Пирин
45- Край на първото полувреме!
______________________________
46- Начало на второто полувреме
46- Еуженио изкочи сам срещу Макенджуиев, прехвърли го, но топката кацна върху вратата
63- Керка стреля силно, но в ръцете на Макенджиев
72- Две поредни възможности пред Верея. Първият удар летеше към опазнената врата, но се удари в гръб на бранител, а при втория Макенджиев улови
79- Пламен Колев излезе извън наказателното поле и игра с ръце с топката, но реферът му даде само жълт картон!
80- ГОЛ ЗА ПИРИН! Неостаряващият Иван Цветков показа как се изпълнява пряко свободен удар и прати топката неспасяемо в мрежата за 1:0!
83- Голямо меле на терена! Суда и Педро Еуженио се сдърпаха, след което се намесиха всички футболисти и дори Милен Радуканов
85- Червен картон за Аймен Суда! След мелето футболистът на Пирин е изгонен, а Еуженио получава жълт картон!
86- Червен картон и за Еуженио. След секунди той получи втори жълт картон и също потегли към събелкалнята!
90+3- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Иван Бандаловски изравнява с ножичен удар от 2 метра, след неизчистена от защитата топка!
90+4- Край на мача!

Резултат с изображение за фк пиринПирин: 22.Благой Макенджиев, 4.Кристиян Кощрна (72-10.Аймен Суда), 18.Юлиан Попев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 24.Антон Костадинов, (60-8.Иван Цветков) 27.Костадин Ничев, 9.Рос Дженкинс, 7.Тони Тасев (57-6.Орлин Старокин), 11.Даниел Младенов, 19.Станислав Костов
Резерви: 76.Красимир Костов, 29.Алешандре Ханс, 30.Тодор Траянов, 6.Орлин Старокин, 15.Димитър Благов, 10.Аймен Суда, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

ВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев, 3.Владимир Зафиров, 71.Иван Бандаловски, 32.Васил Калоянов (67-17.Валери Домовчийски), 20.Венцислав Бенгюзов (81-10.Елиаш), 89.Самуел Инкоом, 89.Илиян Йорданов (27-26.Селим Керкар), 77.Педро Еуженио,  14.Георги Андонов, 8.Осман Балде
Резерви: 99.Стоян Димитров, 5.Илия Мунин, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 26.Селим Керкар, 10.Елиаш, 17.Валери Домовчийски
Треньор: Александър Томаш

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация