Тимът на Дунав (Русе) срази у дома новака Царско село с 3:1 в първия мач от третия кръг на елитната efbet Лига и записа първа победа и точки за сезона. Мартин Кавдански прати топката в собствената си мрежа в 25-ата минута, Ивайло Лазаров (40), а Иван Селеменев (49) направи разликата класическа. Родни Антуи (85) пък оформи крайния резултат.

Домакините доминираха от самото начало, но въпреки това в 8-ата минута Родни Антуи проби отдясно, след което шутира към вратата на Благой Макенджиев. Опитният страж на „драконите“ обаче улови топката без проблеми.

В 25-ата минута на срещата при центриране отдясно, Кавдански в опита си да изчисти кълбото прати топката в собствената си врата и даде предни на русенци. Отговорът на гостите дойде с шут на Евертон, който обаче не намери целта. В 32-ата минута и Христов от домакините отправи неточен шут, но осем по-късно асистира на Ивайло Лазаров за 2:0. В добавеното време на първата част Ахмедов нанесе удар с глава, спасен с една ръка от Чворович.

Веднага след почивката играчите на Людмил Киров удариха трети път своите съперници. В 49-ата минута халфът Иван Селеменев получи извеждащ пас и направи резултата 3:0. Последваха спокойни минути, а пет преди края на редовното време холандецът Родни Антуи вкара фамозен гол за крайното 3:1 с ножичен удар.

Така „драконите“ спечелиха първи три точки в актива си, а Царско село остава с една и все още чака историческа първа победа в елита.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - подготовка и трансфери
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020