ЦСКА приключи с убедителна победа подготовката си в Австрия. "Червените" с лекота надиграха с 5:2 Карабах от Азербайджан. Това бе петата поредна победа за тима на Стамен Белчев на австрийска земя това лято след 3:1 над Вакер и 2:1 срещу Габала в 45-минутни проверки, престижното 2:1 над Зенит и обратът от вчера с 4:2 срещу Университатя (Крайова).

С две попадение днес срещу шампиона на Азербайджан блесна Фернандо Каранга. По веднъж точни бяха Кристиян Малинов и Кирил Десподов. Играч на Карабах пък си отбеляза автогол, като още до почивката "червените" водеха с категоричното 4:0.

В 14-ата минута Каранга откри резултата, прехвърляйки ефектно стража на съперника, който бе излязъл напред от вратата си - 1:0. Секунди по-късно азерите можеха да изравнят, но Георги Китанов се намеси добре и запази мрежата си суха.

В 29-ата "армейците" удвоиха. Кирил Десподов проби отдясно в наказателното поле на Карабах и центрира по земя, а защитник на съперника засече топката в собствената врата, вкарвайки автогол - 2:0. Избраниците на Стамен Белчев продължиха да атакуват, като в 33-ата минута Кристиян Малинов вкара технично след подаване на Антон Недялков - 3:0.

Малко преди почивката Десподов остана сам срещу Магомедов, вратарят парира неговия шут, но при добавката нападателят на ЦСКА не пропусна да отбележи - 4:0.

В 55-ата минута шампионът на Азербайджан намали изоставането след гол на Рамазанов. В 59-ата Кевин Меркадо проби отляво и подаде към Каранга, който с шпагат покачи на 5:1. Четвърт час преди края Дино получи пас зад гърба на отбраната на ЦСКА и отблизо вкара за 5:2.

Това беше последната контрола на ЦСКА по време на лагера в Австрия. Утре вечер "червените" се прибират в България.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ЦСКА - КАРАБАХ 5:2
1:0 Фернандо Каранга (14), 2:0 Иностадзе (29-автогол), 3:0 Кристиян Малинов (33), 4:0 Кирил Десподов (44), 4:1 Рамазанов (55), 5:1 Фернандо Каранга (59), 5:2 Дино (75)

1 - Начало на контролата.
8 - Удар на Рубен Пинто, Магомедов лови топката.
11 - Георги Китанов се намесва отлично след опасна атака на азерите.
14  ГОООЛ! 1:0 за ЦСКА! Фернандо Каранга бележи. Нападателят на "червените" видя, че Магомедов е излязъл извън вратата си и майсторски го прехвърли.
29  ГОООЛ! 2:0 за ЦСКА! Кирил Десподов проби отдясно в наказателното поле на Карабах и центрира по земя, а защитник на съперника засече топката в собствената врата, вкарвайки автогол.
33
 ГОООЛ! Кристиян Малинов прави 3:0! Халфът се разписа с точен удар от границата на наказателното поле.
44
 ГОООЛ! Кирил Десподов остана сам срещу Магомедов, вратарят парира неговия шут, но при добавката нападателят на ЦСКА не пропусна да отбележи.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Стамен Белчев пуска Рафаел Енрике в игра, Малинов е сменен.
47 - Манолев сложи топката на главата на Каранга, но Магомедов демонстрира класа и спаси.
48  Слави Петров заменя Китанов на вратата.
54  Мичел получава жълт картон за грубо нарушение срещу Симао.
55  ГОЛ! Карабах намалява изоставане - 4:1 за ЦСКА! Рамазанов бележи след грешка в центъра на терена, която доведе до бърза контра.
59  ГОООЛ! 5:1 за ЦСКА след втори гол на Каранга! Меркадо проби по левия фланг и подаде на бразилеца, който отново вкара.
61  Кулма заменя Десподов.
63  Кубемба влиза на мястото на Каранга.
69  Кристиян Малинов и Александър Георгиев на мястото на Пинто и Симао.
70  Александър Дюлгеров заменя Бодуров.
71  Стойчо Атанасов влиза в игра, Манолев излиза.
71  Милчо Ангелов заменя Кевин Меркадо.
72  Страхотен пробив за ЦСКА. Топката стигна до Кулма, но самоотвержен шпагат на бранител предотврати сигурен нов гол.
75  ГОЛ! Втори гол за Карабах - 5:2 за ЦСКА. Дино намалява, след като се измъкна от Александър Дюлгеров.
83  Слави Петров спасява мощен далечен удар.
84  Валентин Антон заменя Чорбаджийски.
90 - Край на мача. ЦСКА отвя Карабах с 5:2.

ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов , Рубен Пинто, Кевин Меркадо, Кирил Десподов , Фернандо Каранга
Реверви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма, Рафаел Енрике
Треньор: Стамен Белчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация