Етър спечели първа победа в Първа лига от четири месеца насам. "Виолетовите" надделяха в домакинския си двубой срещу Дунав (Русе) с 2:1. Това бе и първи успех при главния мениджър Красимир Балъков. Последният път, в който болярите триумфираха в родното първенство бе срещу Славия (2:1) на 3 декември 2017 година.

Първото полувреме бе доста скучно, като липсваха голови положения пред двете врати. Изключение направи само една ситуация в 9-ата минута, когато след удар на Самб Бадара, Петър Патев изби топката от голлинията.

Второто полувреме започна ударно за Етър, който направи двоен удар в рамките на 4 минути. Първо в 48-ата минута Бадара откри след прецизен изстрел с глава, а 4 по-късно Батрович вкара от малък ъгъл, за да удвои.

В 73-ата минута на срещата Исмаил Иса върна едно попадение за "драконите". До края на срещата гостите опитаха на няколко пъти да върнат и втория гол пасив, но не съумяха.

Така Етър запази своята преднина, за да спечели за първи път от 8 срещи насам.

След този успех "виолетовите" излизат на трета позиция в Група "Б" на втората осмица с 24 точки, докато Дунав е на дъното на същата група с 22 пункта.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Етър - Дунав 2:1
1:0 Самб Бадара (48), 2:0 Велко Батрович (52), 2:1 Исмаил Иса (73)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
2 - Бадара отправи хубав удар, но той премина над вратата.
9 -  Страхотно разбъркване пред вратата на Дунав. Бадара стреля, но Петър Патев изби от голлинията.
13 - Силен удар на Мане, след който топката профучава покрай вратата на Дунав.
22 - Велко Батрович отправи удар към вратата на Дунав. Топката излезе в ъглов удар.
43 - Бадара с нов шанс да открие резултата. Нападателят стреля с глава, но Станислав Антонов спаси.
45 - Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
48 -ГОООЛ! Етър открива резултата. Самб Бадара отбеляза след прецизен удар с глава.
52 - ГОООЛ! Етър прави резултата 2:0. Аласана Мане подаде на Велко Батрович, който имаше малък ъгъл, но успя да прекара топката между краката на вратаря на Дунав.
59 - Опасност пред вратата на Етър. Карагерен остана сам срещу стража на Етър, но не успя да го преодолее.
73 -ГОООЛ! Исмаил Иса намалява резултата на 2:1.
90 - Край на мача. Етър печели с 2:1.

ЕтърЕТЪР: 1.Христо Иванов, 6.Георги Пашов, 30.Димо Атанасов(784.Венелин Филипов), 14.Иван Скерлев, 16.Пламен Гълъбов, 22.Никола Колев, 8.Румен Руменов, 89.Самб Бадара, 70.Велко Братович, 73.Иван Стоянов (81 92.Ерик Почански), 25.Аласана Мане
Резерви: 12.Цветомир Цанков, 4.Венелин Филипов, 11.Даниел Младенов, 92.Ерик Почански, 9.Иван Петков, 17.Чавдар Ивайлов, 7.Иван Вълчанов
Треньор: Красимир Балъков

Резултат с изображениеДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 22.Михаил Милчев, 16.Мартин Ковачев(5577.Бранимир Костадинов), 4.Петър Патев, 15.Христо Лемперов, 31.Красимир Станоев(8083.Христо Попадийн), 17.Нассим Зитоуни (5627.Мухамаду Ндиайе), 10.Васил Шопов, 94.Юлиан Ненов, 7.Бирсент Карагерен, 9.Исмаил Иса
Резерви: 1.Мартин Луков, 77.Бранимир Костадинов, 5.Ивайло Марков, 27.Мухамаду Ндиайе, 24.Преслав Петров, 99.Сонер Хюсеин, 83.Христо Попадийн
Tреньор: Малин Орачев