Черно море победи с 2:0 на своя стадион "Тича" Витоша (Бистрица). И двете попадения бяха дело на Радослав Димитров. Мачът бе от група "А" на втората осмица на Първа лига.

"Бистришките тигри" продължават да бъдат без победа от началото на сезона в елита. Те са дъното на класирането в група "А" с едва 9 точки. Черно море пък събра 34 и се изравни със Славия. "Белите" са на върха в класирането в групата и имат и мач по-малко.

Тимът на Илиан Илиев реши изхода на двубоя още през първото полувреме. В 14-ата минута Георги Илиев уцели греда след пряк свободен удар, при добавката Радослав Василев отбеляза за 1:0.

В 32-ата минута Радослав Василев засече центриране, но топката не срещна главата му, а рамото. Въпреки това тя влезе неспасяемо в мрежата на Витоша за крайното 2:0.

Срещата не предложи много сериозни ситуации пред двете врати и логично резултата се запази до края.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Черно море - Витоша 2:0

1:0 Радослав Василев (19), 2:0 Радослав Василев (32)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
14- Минков отправи опасен удар, но вратарят на Витоша успя да избие топката
19- Гол за Черно море! Георги Илиев уцели греда след пряк свободен удар, при добавката Радослав Василев отбеляза
32- Гол за Черно море! Радослав Василев засече центриране, а топката не срещна главата му, а рамото. Въпреки това тя влезе неспасяемо в мрежата на Витоша за 2:0!
45- Край на първото полувреме
____________________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Петко Цанков отправи удар с глава, но топката премина покрай страничния стълб на Черно море
64- Георги Илиев центрира опасно, но нито един играч на Черно море не успя да отправи удар
83- Петко Цанков отправи опасен удар, но вратарят на Черно море успя да избие топката
90- Мартин Минчев отправи опасен удар във вратата на Витоша, но Николай Георгиев успя да избие в корнер
90- Край на мача

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 41.Юго Канонго (40-17.Мартин Костадинов), 23.Илиас Хасани, 27.Даниел Димов, 5.Стефан Станчев, 16.Петър Витанов, 21.Георги Илиев, 10.Радослав Василев, 99.Дани Кики, 97.Николай Минков (60-35.Мартин Минчев), 14.Георги Божилов (75-18.Атанас Зехиров)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 17.Мартин Костадинов, 35.Мартин Минчев, 36.Румен Касабов, 18.Атанас Зехиров, 9.Мехди Фенуш, 29.Марек Кузма
Треньор: Илиан Илиев

ВИТОША: 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 80.Лъчезар Котев, 18.Петко Цанков, 6.Румен Гьонов, 66.Орлин Старокин, 25.Георги Ангелов, 88.Ивайло Лазаров, 15.Радко Мутафчийски, 99.Стефан Христов, 45.Григор Долапчиев (68-77.Даниел Пеев)
Резерви: 1.Иван Ризов, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов, 77.Даниел Пеев, 24.Николай Христозов, 14.Четин Садула, 9.Ангел Стоянов​
Треньор: Костадин Ангелов