Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Черно море обърна трудно у дома новака този сезон Ботев (Враца) с 2:1 в среща от първия кръг на Първа лига. Съперниците направиха множество пропуски. Гостите поведоха с красив гол на Петър Атанасов (5), но "моряците" стигнаха до обрат след автогол в 41-ата минута на Мариян Иванов и попадение на резервата Георги Божилов (87) в края.

Гостите от Враца поведоха още в 5-ата минута, когато Петър Атанасов реализира фамозен гол след удар от далечна дистанция, при който топката се удари в страничната греда и влезе във вратата за 0:1. Осем минути след това Ботев можеше да удвои аванса си, но попадение на Юлиян Ненов бе отменено заради засада. Минута по-късно Дани Кики бе близо до изравняване с удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

В 26-ата минута „моряците“ имаха две добри възможности, но първи Христо Митев спаси с вещина удар на Мартин Минчев, а след това шут на Кононго бе избит в корнер. Все пак домакините успяха да изравнят в 41-ата минута, когато Кононго проби отляво в наказателното поле и опита удар, но вратарят Христо Митев изби топката в краката на Мариян Иванов, който си вкара автогол за 1:1.

Малко след почивката Жоржиньо на два не успя да се разпише във вратата на Ботев – първо след центриране на Ндонгала, а след това и след пас на Витанов. Играчите на Илиан Илиев натиснаха и потърсиха пълен обрат, но пропуски от добри позиции направиха Ндонгала, Жоржиньо и Божилов. Гостите от Враца също имаха своите шансове, но първо удар на Петър Атанасов в 63-ата минута бе спасен от Благой Макенджиев, а шест минути по-късно Домовчийски шутира слабо в ръцете на вратаря.

В 73-ата минута удар на Божилов от точката на дузпата бе блокиран. В 81-ата минута Благой Макенджиев излезе неразчетено и можеше да направи уникален подарък на гостите, но Петър Атанасов пропусна да реализира, след като Стефан Станчев изби пред голлинията.

"Моряците" стигнаха до пълен обрат и победата в 87-ата минута, когато след центриране от корнер топката срещна гредата, след което последва разбъркване, а Георги Божилов с мощен удар вкара за 2:1.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Черно море - Ботев (Враца) 2:1
0:1 Петър Атанасов (5), 1:1 Мариян Иванов (41-автогол), 2:1 Георги Божилов (87)

Черно море: 88. Благой Макенджиев, 5. Стефан Станчев, 23. Илиас Хасани , 27. Даниел Димов, 41. Юго Кононго, 21. Георги Илиев, 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев (6718.Атанас Зехиров), 38. Аристоте Ндонгала, 99. Дани Кики (60 14.Георги Божилов ), 11. Жоржиньо (76 98.Валентин Йосков)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 3. Ертан Томбак, 70. Пламен Димов, 7. Патрик Андраде, 18. Атанас Зехиров, 98. Валентин Йосков, 14. Георги Божилов
Треньор: Илиан Илиев

Ботев (Враца): 1. Христо Митев, 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов , 22. Михаил Милчев, 11. Андреас Васев, 6. Даниел Гаджев (7351.Емил Стоев), 19. Ивайло Михайлов , 88. Йордан Апостолов, 10. Петър Атанасов , 94. Юлиян Ненов (70 17.Спас Георгиев), 30. Валери Домовчийски (839.Иван Колев)
Резерви: 89. Николай Кръстев, 23. Тодор Траянов, 20. Костадин Гаджалов, 71. Емил Стоев, 7. Георги Вълчев, 17. Спас Георгиев, 9. Иван Колев
Треньор: Сашо Ангелов

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Волен Чинков

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
1 - Удар на Валери Домовичийски бе блокиран.
5 -   ГОООЛ за Ботев (Враца)! Гостите поведоха с феноменален гол след удар на Петър Атанасов от далечна дистанция пред дъгата на наказателното поле, след който топката се удари в страничната греда и влезе във вратата за 0:1.
11 - Далечен и неточен удар на Илиас Хасани от "моряците".
13 - Гол на Юлиян Ненов от гостите е отменен заради засада.
14 - Дани Кики бе близо до изравняване с удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.
17 - Георги Илиев центрира от корнер и Христо Митев боксира топката.
20 - Юлиан Ненов падна в наказателното поле на домакините, но преди това е извършил нарушение в атака.
26 - Христо Митев спаси с вещина удар на Мартин Минчев.
26 - Нова възможност за Черно море и пропуск на Кононго, след чийто удар топката е избита в корнер.
31 - Удар на Юлиан Ненов след пас на Домовчийски, рикошет в Стефан Станчев и корнер.
41 - ГОООЛ за Черно море! Кононго проби отляво в наказателното поле и опита удар, но вратарят Христо Митев изби топката в краката на Мариян Иванов, който си вкара автогол за 1:1.
45 - Край на първата част!
................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Ндонгала нахлу отдясно в наказателното поле и центрира към Жоржиньо, който с глава прати топката покрай вратата.
49 - Нов пропуск на Жоржиньо, който засече топата след пас на Витанов и я прати на сантиментри от гредата.
57 - Жоржиньо нахлу в наказателното поле и подаде към съотборник, чийто удар бе блокиран.
63 - Петър Атанасов шутира отдалеч, но този път Благой Макенджиев спаси.
66 - Ндонгала се освободи от двама бранители и шутира встрани от вратата.
68 - Ндонгала и Жоржиньо се разминаха с топката и пропуснаха чудесен шанс да изведат домакините напред в резултата.
69 -  Валери Домовичийски финтира защитник на границата на наказателното поле и шутира, а Макенджиев хвана топката.
73 -  Нов сериозен пропуск на домакините, след като удар на Божилов от точката на дузпата бе блокиран.
81 - Благой Макенджиев излезе неразчетено и можеше да направи уникален подарък на гостите, но Петър Атанасов пропусна да се разпише, след като Стефан Станчев изби пред голлинията, а след това други играчи на гостите се засуетиха и кълбото бе изчистено напред.
81 - ГОООЛ за Черно море! След центриране от корнер топката срещна гредата, след което последва разбъркване, а Георги Божилов с мощен удар вкара за 2:1.
91+1 - Центриране в наказателното поле на домакините, разбъркване и корнер след намеса на Макенджиев.
90+4 - Край на мача!

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация