Черно море победи с лекота Верея като гост с 2:0 в първи мач от 24 кръг на Първа лига. "Моряците" на Илиан Илиев надделяха с попадения на Георги Илиев и Радослав Василев. Успехът е трети за варненци от началото на втория дял, докато Верея няма победа от началото на сезона в България.

Още от началните минута гостите натиснаха и бе въпрос на време да вкарат гол. Генадий Ганев спаси няколко удара, но и той капитулира в 28-ата минута. Тогава центриране нс Стефан Станчев отдясно намери Радослав Василев в наказателното поле. Василев стреля с глава, Ганев спаси, но Илиев прати топката в мрежата при добавката.

След почивката темпото спадна, но "моряците" успяха да вкарат втори гол и да предрешат изхода на двубоя още в 63-ата минута. Радослав Василев прати топката в мрежата с диагонален удар от границата на вратарското поле.

В края на мача капитанът на Верея Иво Иванов си изпусна нервите и влезе много грубо в краката на съперник, за което получи директен червен картон.

Черно море заема шестото място с 40 точки, докато логично Верея е на дъното с едва 6 точки.