Черно море победи и в реванша Септември, както и в първия мач - 2:1 и така с общ резултат 4:2 продължава борбата в плейофите за Лига Европа. "Моряците" очакват следващия си съперник, който ще бъде решен в спора между Локомотив (Пловдив) и Славия. Евентуален двубой би имало обаче само със "смърфовете", тъй като ако Славия победи, то ще последва директно класиране за Черно море във финалния плейоф срещу третия в първата шестица, защото "белите" вече се класираха за Лига Европа чрез спечелената Купа на България.

Срещата започна в много бавно темпо, а играта се водеше предимно в центъра на терена, като положения пред двете врати липсваха.

В 11-ата минута топката срещна гредата след центриране на Зехиров и намеса на Галев.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Черно море поведе. Голмайстор бе Мехди Фенуш, който вкара прекрасно попадение със странична ножица след хубава асистенция на Зехиров.

Само четири по-късно Фенуш вкара нов красив гол. Той бе намерен по прекрасен начин в наказателното поле и с плътен изстрел вкара топката в горния ъгъл на Галев.

През второто полувреме положенията липсваха, като с пропуск в 72-ата минута се отчете голмайсторът Мехди Фенуш, който не успя да преодолее вратаря на домакините.

В 85-ата минута Септември намали чрез Мартин Тошев, но това не бе достатъчно и така Черно море стигна до крайния успех.
ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Септември - Черно море 1:2
0:1 Мехди Фенуш (39), 0:2 Мехди Фенуш (43), 1:2 Мартин Тошев (85)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
10 - До момента няма сериозни положения и пред двете врати.
11 - Топката се отбива в гредата, след като Зехиров центрира и Галев се опита да направи спасяване.
39 -  ГОООЛ! Черно море повежда. Мехди Фенуш вкара невероятно попадение със странична ножица.
43 -  ГОООЛ! Черно море удвоява своята преднина. Мехди Фенуш с нов красив гол.
45 - Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.

72 - Фенуш бе изведен сам срещу Галев, но стреля право в стража, който улови безпроблемно.
85 - ГОООЛ! Септември намалява пасива си. Мартин Тошев е точен!
90 - Край на мача.

СЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев, 24.Богомил Дяков (6411.Иван Тилев), 10.Асен Чандъров, 8.Борис Галчев(7917.Димитър Костадинов), 22.Георги Стоичков, 25.Иван Стоянов, 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев, 41.Яя Меледже (4620.Ишмаел Байду), 13.Мирослав Будинов, 5.Петър Генчев
Резерви: 21.Янко Георгиев, 17.Димитър Костадинов, 11.Иван Тилев, 20.Ишмаел Байду, 23.Станислав Маламов, 7.Владимир Николов, 3.Слави Косов
Треньор: Николай Митов

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев, 27.Даниел Димов, 23.Илиас Хасани, 41.Юго Кононго, 16.Петър Витанов (7145.Фабио Мартинш), 21.Георги Илиев, 38.Аристоте Ндонгала, 18.Атанас Зехиров, 10.Радослав Василев(6314.Георги Божилов), 9.Мехди Фенуш (8190.Мартин Минчев)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 29.Марек Кузма, 14.Георги Божилов, 8.Емил Янчев, 45.Фабио Мартинш, 33.Мирослав Енчев, 90.Мартин Минчев
Tреньор: Илиан Илиев

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация