Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Черно море победи Витоша (Бистрица) с минималното 1:0 на "Тича" в мач от седмия кръг на Първа лига. Селекционерът на националния ни тим Петър Хубчев изгледа срещата, а след втората си поредна победа "моряците" излязоха на четвърта позиция пред шампиона Лудогорец преди останалите срещи от кръга.

Срещата започна много добре за „моряците“, които успяха да поведат още в третата минута. Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, Мирослав Енчев отправи удар, а Наско Милев си вкара автогол за 1:0.

„Бистришките тигри“ имаха своя първи сериозен шанс за отговор в 17-ата минута, когато Петко Цанков шутира от фаул на линията на наказателното поле вдясно от Макенджиев, но топката премина над вратата. След това и Стефан Христов направи пропуск, след като бе изпуснат непокрит в наказателното поле да отправи удар с глава покрай вратата.

До края на първата част домакините бяха по-настойчиви и пропиляха две много добри положения за гол. В 25-ата минута Радослав Василев излезе сам срещу вратаря на гостите Християн Василев, който спаси с една ръка последвалия удар. Стражът на гостите се намеси решително и в 38-ата минута срещу излезлия очи в очи с него Георги Илиев.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Гостите се активизираха в началото и в края на втората част, а през останалото време инициативата бе на „моряците“, а пропуски за тях направиха Васил Панайотов, резервата Зехиров, Панайотов и Ндонгала. В 57-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада на Зехиров, каквато не се видя на телевизионните повторения.

„Бистришките тигри“ бяха много близо до изравняването на резултата в 83-ата минута, но Стафан Христов нямаше късмет при удара си от малък ъгъл и топката срещна страничната греда. Гостите натиснаха в заключителнире минути, а Мартин Минчев направи непростим пропуск за домакините в добавеното време при контраатака.

След втората си поредна победа Черно море събра 12 точки и излезе четвърти във временното класиране пред шампиона Лудогорец, който все още не е изиграл мача си от този кръг. Витоша остава засега на осмо място с 9 точки.

Първа лига - сезон 2018/2019

Черно море - Витоша (Бистрица) 1:0
1:0 Наско Милев (3-автогол)

Съставите
Черно море: 88.Благой Макенджиев, 41.Юго Жан-Паскал Кононго, 23.Илиас Хасани, 33.Мирослав Енчев, 70.Пламен Димов, 16.Петър Витанов , 21.Георги Илиев (7035.Мартин Минчев), 71.Васил Панайотов, 38.Аристоте Ндонгала (8614.Георги Божилов), 99.Дани Кики (4618.Атанас Зехиров), 10.Радослав Василев
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 16.Мартин Костадинов, 8.Емил Янчев, 35.Мартин Минчев, 11.Жорже Алвес-Жоржиньо, 18.Атанас Зехиров, 14.Георги Божилов
Треньор: Илиан Илиев

Витоша (Бистрица): 97.Християн Василев, 2.Тодор Гочев , 24.Георги Купенов, 20.Ивайло Климентов (7910.Георги Амзин), 80.Лъчезар Котев, 18.Петко Цанков , 19.Анти Рениа (686.Румен Гьонов), 88.Ивайло Лазаров, 96.Наско Милев  , 99.Стефан Христов, 94.Ивайо Тодоров
Резерви: 12.Николай Георгиев, 16.Радко Мутафчийски, 6.Румен Гьонов, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин, 45.Григор Долапчиев, 9.Ангел Стоянов
Треньор: Росен Кирилов

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Петър Костадинов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
3 - ГОООЛ за Черно море! След центриране на Георги Илиев от фаул и разбъркване в наказателното поле на гостите Мирослав Енчев отправи удар, а Наско Милев игра последен с топката, вкарвайки си автогол за 1:0.
12 - Министърът на младежта и спорта Красен Кралев и селекционерът Петър Хубчев са на трибуните на "Тича" и наблюдава дуела между двата тима.
17 - Петко Цанков шутира от пряк свободен удар на линията на наказателното поле вдясно от Макенджиев, но топката премина над вратата на домакините.
22 - Неточен удар на Кононго от домакините с глава.
23 - Васил Панайотов  от домакините шутира неточно от далечна дистанция.
24 - Неточен удар с глава на Стефан Христов след центриране.
25 - Радослав Василев излезе сам срещу вратаря на гостите Християн Василев, който спаси с една ръка последвалия удар.
31 - Нов неточен удар на Васил Панайотов от дистанция.
34 - Неточен шут и на Дани Кики от домакините.
35 - Петко Цанков отправи удар право в ръцете на Макенджиев.
38 - Георги Илиев бе изведен сам срещу Християн Василев, който успя да спаси и предотврати втори гол във вратата си.
45+1 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Стефан Христов изведе чудесно на границата на наказателното поле Наско Милев, който пропиля една от най-изгодните възможности за гостите в мача, шутирайки над вратата.
50 - Изстрел на Ндонгала от далечна дистанция в аут над вратата на Витоша.
57 - Васил Панайотов центрира към Атанас Зехиров, който отбеляза от движение, но при вдигнат флаг за засада, каквато не се видя на телевизионните повторения.
62 - Васил Панайотов за пореден път опита удар отдалеч, но вратарят Василев хвана топката.
66 - Зехиров плонжира и нанесе красив удар с глава след центриране на Ндонгала. При тази ситуация Анти Рениа се контузи и бе заменен принудително, а в впоследствие откаран и с линейка в болница.
74 - Ндонгала шутира от далечна дистанция право в ръцете на Василев.
82 - Изстрел от разстояние на Васил Панайотов, но след рикошет излиза в корнер.
83 - ГРЕДА за Витоша! Ивайло Лазаров изведе Стефан Христов, който от малък ъгъл уцели гредата.
90+4 - Мартин Минчев направи невероятен пропуск при контраатака на домакините, при която вратарят Василев в последния момент хвана топката.
90+5 - Край на мача! Черно море спечели с 1:0 и излезе четвърти във временното класиране.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация