Черно море записа трета поредна победа като гост, след като се наложи с 1:0 като гост на Дунав в мач от 16 кръг на Първа лига. „Драконите“ продължават без успех в първенството вече повече от два месеца или точно осем поредни мача. Последната победа на „драконите“ е на 10 септември срещу Витоша (Бистрица).

Тимът на Малин Орачев започна по-агресивно мача и опита да осъществи натиск, който обаче не доведе до голови положения пред вратата на Емил Михайлов в началото на мача. Вместо това се стигна до попадение за гостите. В 13-ата минута Георги Илиев центрира отдясно, Мариан Огнянов засече, а топката се удари в Бирсент Карагерен и влезе във вратата на Станислав Антонов.

Девет минути след това Амаду Сукуна пропусна да удвои от границата на вратарското поле, а до края на първата част домакините опитаха да изравнят резултата, но Васил Шопов, Мирослав Будинов и Христофор Хубчев стреляха неточно.

Втората част също започна с възможност за Дунав, но Будинов стреля право в ръцете на Емил Михайлов. Последваха две положения за гостите. Първо Антонов изби в корнер след пробив на Антон Огнянов, а в 66-ата минута Амаду Сукуна не успя да засече добре центриране на Александър Цветков по дясното крило. В последната минута на мача Сукуна се оказа сам срещу Станислав Антонов, но би право в ръцете на вратаря, който улови след последвалата добавка.

С този успех Черно море излезе на шесто място в класирането с 24 точки, измествайки Верея, който утре приема Етър. Дунав остава на предпоследната 13-а позиция с 11 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ДУНАВ – ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Бирсент Карагерен (13-автогол)

Най-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
13 -  ГООЛ! Черно море открива резултата. Бирсент Карагерен отклони топката във вратата на тима си, след като Мариан Огнянов засече центриране на Георги Илиев отдясно.
22 -  Амаду Сукуна стреля от границата на вратарското поле, топката се отби в защитник на Дунав и излезе в корнер
28 - Васил Шопов стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина край левия страничен стълб на вратата на Михайлов
32 -  Удар с глава на Будинов мина над вратата на Черно море след центриране на Шопов от корнер
36 - Христофор Хубчев стреля от фаул, топката отиде право в ръцете на Емил Михайлов
44 - Васил Шопов стреля от воле от наказателното поле, топката мина високо над вратата на гостите
45- Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
50 - Удар на Будинов от наказателното поле, но право в ръцете на вратаря
60 -  Антон Огнянов проби отляво и се озова срещу вратаря на Дунав, но ударът му беше избит в корнер от Станислав Антонов
66 -  ПРОПУСК! Амаду Сукуна от вратарското поле не успя да засече добре центриране на пробилия по дясното крило Цветков
90 - Амаду Сукуна се озова сам срещу срещу Антонов след пробив от центъра, но стреля право във вратаря на домакините. След таво стражът на Дунав се намеси добре и при добавката.
90+4 - Край на мача.

Резултат с изображение за фк дунавДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 21.Олексей Ларин, 5.Тейнур Марем , 23.Христофор Хубчев, 4.Петър Патев (46-94.Юлиан Ненов), 11.Диян Димов  (67-77.Бранимир Костадинов), 8.Карлос Жатоба, 10.Васил Шопов, 14.Божидар Васев, 7.Бирсент Карагарен , 9.Мирослав Будинов (58-20.Димитър Георгиев)
Резерви: 33.Александър Конов, 17.Андреас Васев, 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев, 22.Михаил Милчев, 24.Преслав Петров, 94.Юлиян Ненов
Треньор: Малин Орачев

Резултат с изображениеЧЕРНО МОРЕ: 33.Емил Михайлов, 5.Стефан Станчев, 6.Александър Цветков, 11.Амаду Сукуна (90+3-97-Николай Минков), 15.Александър Александров , 18.Атанас Зехиров, 21.Георги Илиев (87-8.Емил Янчев), 22.Мариян Огнянов, 23.Илиас Хасани , 66.Орлин Старокин, 81.Антон Огнянов (72-73.Ондрей Сукуп)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 3.Ертан Томбак, 8.Емил Янчев, 19.Илия Миланов, 73.Ондрей Сукуп, 97.Николай Минков
Треньор: Емануел Луканов

Русе, Градски стадион
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация