Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)
България загуби гостуването си на Чехия с 1:2 в третата си евроквалификация от група "А". Двубоят на "Летна", който бе дебютен за Красимир Балъков начело на "лъвовете", мина в двете крайности за нашия тим, тъй като през първата част взехме ранна преднина чрез Исмаил Иса (3'), а впоследствие се стигна до изравняване чрез Патрик Шик (20') и пълен обрат в началото на второто полувреме с още един гол на тарана на Рома в 50-ата минута.

Поражението ни остави на предпоследното четвърто място в нашата група с 2 точки след три мача. Англия е първа там с шест точки и два двубоя. Днешният ни съперник е втори с 3 точки и отново с две срещи. Другите два тима са Косово и Черна гора с по два пункта след равенството 1:1, което направиха по същото време.

В стартовия състав на Балъков личаха имената на цели осем футболисти от Първа лига. Дебют за България направиха Кристиян Димитров, Исмаил Иса, Янис Карабельов и Цветелин Чунчуков.

За чехите атаката бе водена от футболиста на Рома Патрик Шик, а в отбрана е звездата на тима Павел Кадержабек. Ветеранът и капитан Марек Сухи също стартира сред титулярите на Ярослав Шилхави.

Двубоят започна великолепно за нашите, които взеха преднина още в 3-ата минута. Ивелин Попов се озова отдясно и предостави страхотна топка в наказателното поле, която бе изстреляна по неспасяем начин от Исмаил Иса.

Веднага след попадението домакините наложиха висока преса и много лесно започнаха да стигат до положения пред нашата врата.

Това си каза и думата след 20 минути игра. Якуб Янкто получи пас вляво на атаката на чехите, напредна в наказателното ни поле, а Кристиян Димитров не се намеси по най-добрия начин и предостави топката за връхлитащия Патрик Шик, който с клиничен удар изравни.

След попадението момчетата на Ярослав Шилхави поеха тотален контрол над случващото се на терена, а положенията пред Николай Михайлов идваха едно след друго.

При едно такова в 30-ата минута, Шик бе близо до гола, но ударът му с глава, се отби в напречната греда.

Все пак до края на полувремето "трикольорите" удържаха равенството и се оттеглиха при 1:1.

Второто полувреме започна катастрофално за нашите и още в 50-ата минута домакините стигнаха до обрата. Патрик Шик бе изведен зад защитата и майсторски прекара топката покрай Михайлов за 2:1.

В следващите минути чехите отново продължиха да са по-активният отбор и в 75-ата минута стигнаха до трети гол чрез Патрик Шик. Той обаче бе отменен заради засада.

До края на мача "трикольорите" не успяха да създадат нещо по-сериозно пред вратата на домакините и загубата стана факт.

Нашата квалификационна група за Евро 2020
Чехия - България 2:1
1:0 Исмаил Иса (2'), 1:1 Патрик Шик (20'), 2:1 Патрик Шик (50')
Прага, ст. "Летна",
Зрители: 13482 души
Съдия: Богнар Т. (Унгария)

Свързано изображениеЧехия: Томаш Вацлик, Павел Кадержабек, Марек Сухи, Онджей Челустка, Филип Новак, Томаш Сучек, Давид Павелка, Якуб Янкто, Лукаш Масопуст, Алекс Крал, Патрик Шик
Резерви: Томаш Коубек, Якуб Брабец, Владимир Коуфал, Томаш Калаш, Ладислав Крейчи, Михал Садилек, Либор Козак, Мартин Долежал, Ян Копиц, Ян Боржил, Матей Видра

Резултат с изображение за bulgarian national football emblemБЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Страхил Попов, Кристиян Димитров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Сърмов, Кристиан Малинов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Мартин Минчев, Исмаил Иса
Резерви: Христо Иванов, Пламен Илиев, Крум Стоянов, Виктор Генев, Станислав Иванов, Кирил Десподов, Иван Бандаловски, Янис Карабельов, Цветелин Чунчуков, Галин Иванов, Иван Горанов, Георги Илиев