Берое победи с 2:1 грузинския Сабуртало (Тбилиси) в третата си и последна проверка от лагера в Турция. Салим Керкар откри за българския тим в 63-ата минута, Гиорги Карашвили изравни в 69-ата от пряк свободен удар, а Жуниор Мапуку отново изведе Берое напред две минути по-късно. Голмайсторът на старозагорци дебютира днес със специалната си татуировка на южноамериканския революционер Че Гевара, която му донесе късмет и отбеляза победен гол.

Наставникът Петър Хубчев отново заложи от първата минута на Савио Нсереко, който бе заменен в 53-ата минута от Валдемар Боровский. БЛИЦ вече съобщи, че двамата играчи на проби са одобрени и ще се завърнат с тима в Стара Загора, след което ще подпишат договорите си.

През по-голямата част от мача играчите на Берое доминираха. До почивката обаче не падна гол. Пропуски направиха Нсереко, Станислав Костов, Крис Гади и Георги Динков.

Първата опасност за вторите 45 минути беше за символичните гости. Атаката на грузинците обаче бе пресечена добре от Аласан Н`Диайе в 50-ата минута. В 59-ата Игор Джоман пресече подаване на вратаря на Сабуртало и подаде на появилия се на смяна Жуниор Мапуку на границата на наказателното поле. Конгоанецът пробва удар без подготовка, но покрай вратата. Само минута след това Джоман отново пресече пас и подаде на Керкар. Крилото изведе Мапуку пред малкото наказателно поле, той стреля, но пак стражът на грузинците се намеси блестящо и изби в корнер.

В 63-ата минута беройци откриха резултата след перфектна контраатака. Валдемар Боровский изведе по крилото отлично Атанас Зехиров, който центрира по земя пред наказателното поле и Керкар с премерен удар се разписа за 1:0.

В 69-ата Гиорги Карашвили стреля директно от дъгата пред наказателното поле от пряк свободен удар и прати топката неспасяемо под стената във вратата на Илко Пиргов за 1:1.

Само две минути след това Берое отново излезе напред в резултата. Керкар изведе Мапуку пред наказателното поле, той успя да надбяга защитник и се разписа за 2:1 в долния десен ъгъл.

Утре Петър Хубчев и футболистите му се прибират в България, а следващите проверки са на 7 февруари, когато една част от отбора ще играе срещу Марек, а няколко футболисти от първия тим ще подсилят Берое U21 на турнира Поморие къп в мач срещу Поморие.

БЕРОЕ - САБУРТАЛО (Тбилиси, Грузия) 2:1
1:0 Салим Керкар (63), 1:1 Гиорги Карашвили (69), 2:1 Жуниор Мапуку (72)

БЕРОЕ: 23.Илко Пиргов, 18. Атанас Зехиров, 19. Пламен Тенев (53′ – 5. Танко Дяков), 4. Аласан Н’Диайе (53′ – 6. Иво Иванов), 15. Георги Динков, 21. Елиаш (51′ – 27. Игор Джоман), 25. Георги Костадинов, 25. Савио Нсереко (53′ – 8. Валдемар Боровский), 7. Антон Огнянов (51′ – 28. Веселин Пенев), 11. Крис Гади (51′ – 26. Салим Керкар), 9. Станислав Костов (51′ – 30. Жуниор Мапуку)
Треньор: Петър Хубчев

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка