Ботев (Враца) постигна лесна победа с 4:0 срещу непретенциозния Нефтохимик за втория си успех в първенството на Втора лига. Домакините, водени от треньора Сашо Ангелов, доминираха през целия мач и заслужено се поздравиха с успеха. Той дойде след два гола на Спас Георгиев и по един на Борислав Борисов и Тодор Чаворски.

В 16-ата минута Спас Георгиев опъна мрежата на Нафтата, възползвайки се от добро центриране на Борисов - 1:0. В 20-ата Борисов и Георгиев повториха упражнението за 2:0.

След този гол врачани намалиха значително темпото, но все пак стигнаха до две ситуации за попадение, пропуснати от Кристиян Григоров и Тодор Чаворски.

След почивката паднаха нови попадения. В 68-ата Борисов се откъсна от защитата, преодоля и Християн Славов и реализира за 3:0. В 73-ата Нефтохимик пропусна 100-процентова възможност. Виктор Янев нацели страничния стълб, Георги Жеков посрещна отскочилата топка и от близо не успя да вкара в опразнената врата на Ботев.

Домакините отговориха с пропуск на Чаворски и удар на Спас Георгиeв от дистанция. В 84-ата Чаворски от фаул реализира за крайното 4:0.

В 87-ата минута вратарят на врачани Христо Митов спаси дузпа, изпълнена от Кирил Личев.

БОТЕВ (Враца) - НЕФТОХИМИК 4:0
1:0 Спас Георгиев (16), 2:0 Спас Георгиев (20), 3:0 Борислав Борисов (68), 4:0 Тодор Чаворски (84)

Ботев: Христо Митов, Атанас Димитров, Атанас Фиданин, Борислав Борисов /83 Янаки Смирнов/, Деян Иванов /79 Петър Альошев/, Емил Стоев /70 Илия Карапетров/, Ивайло Михайлов /к./, Иво Харизанов, Кристиян Григоров, Спас Георгиев и Тодор Чаворски

Нефтохимик: Християн Славов, Виктор Янев, Даниел Стоянов /46 Халибрям Кърмаджъ/, Даниел Стаматов /55 Георги Жеков/, Димитър Вълев, Живко Илиев /к./, Иван Стоянов, Кирил Личев, Симеон Русев /72 Георги Йорданов/, Ясен Тузаков и Цветан Чахов

ВТОРА ЛИГА - 3 КРЪГ

5 август 2017 г. (събота), 18:00 часа
БОТЕВ (Гълъбово) - НЕСЕБЪР 2:1
1:0 Цветелин Радев (3), 2:0 Илиян Капитанов (48), 2:1 Валентин Йосков (54)

ЦАРСКО СЕЛО - ЛИТЕКС 0:0

ОБОРИЩЕ (Панагюрище) - ЛОКОМОТИВ (София) 1:2
0:1 Николай Цветков (3), 1:1 Петър Тончев (54-дузпа), 1:2 Илия Димитров (78)

СОЗОПОЛ - ПОМОРИЕ 1:2
0:1 Живко Петков (48), 0:2 Михаил Орачев (53), 1:2 Станимир Баев (60-дузпа)

5 август 2017 г. (събота), 19:00 часа
ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица) - СТРУМСКА СЛАВА (Радомир) 4:3

1:0 Кристиян Димитров (18-дузпа), 1:1 Димитър Петков (48), 2:1 Антоний Балъков (54), 3:1 Бедри Рюстемов (61), 3:3 Борислав Николов (65, 75), 4:3 Кристиян Димитров (83)

6 август 2017 г. (неделя), 20:00 часа