Ботев (Пловдив) постигна драматична победа с 4:2 като гост на Витоша (Бистрица) в среща от 11-ия кръг на Първа лига. Успехът за "канарчетата" дойде в добавеното време на срещата, когато се разписаха влезлите като резерви Стивън Петков и Лазар Марин.

Двубоят в Бистрица започна ударно. Още във 2-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Фернандо Виана засече с глава центриране на Минев и не остави шансове на Християн Василев.

Отговорът на "тигрите" обаче бе светкавичен. В 7-ата минута Даниел Пеев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев срещу Румен Гьонов. Видеоповторенията показаха, че решението на арбитрите да отсъдят 11-метров наказателен удар е правилно. Трябва обаче да се отчете факта, че преди фаула играчът на домакините игра с ръка.

В следващите минути преобладаваше битката в центъра на терена и повече попадения не паднаха.

Малко след подновяването на играта Виана отново даде аванс на Ботев. Бразилецът преодоля Узунов и с премерен диагонален удар прати топката във вратата на Витоша. И този път радостта на "канарчетата" не трая дълго, тъй като в 66-ата минута Даниел Пеев изведе зад защитата на гостите Цанков, който преодоля Чворович - 2:2.

До края Ботев имаше териториално преимущество и на няколко пъти бе близо до нов гол. Такива паднаха в добавеното време на двубоя, когато резервите Стивън Петков и Лазар Марин се разписаха.

С този успех Ботев е на 7-а позиция с актив от 14 точки, докато Витоша е на последното 14-о място с 2.

ВИТОША - БОТЕВ 2:4
0:1 Виана (2), 1:1 Пеев (7), 1:2 Виана (53), 2:2 Цанков (66), 2:3 Петков (93), 2:4 Марин (95)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Минев центрира от лявото крило и Виана с глава открива резултата!
7 -
 ГОООЛ ЗА ВИТОША! Даниел Пеев е точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Терзиев срещу Гьонов.
23 -  Бризола стреля опасно, но топката мина покрай врататата на Василев.
33 -  Пропуск за Витоша! Михаил Петров не уцели врата от удобна позиция и прати топката в аут.
38 -  Афонсо изпусна да изведе отново Ботев напред, но вратарят Василев се справи с нещата и изчисти в корнер.
45+1 - Край на първото полувреме!
--------------------------------
46 - Начало на втората част.
53 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Виана отново дава аванс на гостите, след като преодоля Кристиан Узунов и с премерен диагонален удар прати топката в далечния ъгъл.​
66 -
 ГОООЛ ЗА ВИТОША! Даниел Пеев изведе зад защитата на гостите Цанков, който преодоля Чворович.​
80 - Корнер за Витоша Бистрица, след изпълнението му бранител на гостите изчисти от голлинията.
90+2 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Ндонгала проби отляво и центрира в наказателното поле, където Стивън Петков засече топката от няколко метра в мрежата на домакините.​
90+5 -
 ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Марин се разписа сам срещу Василев.
90+6 - Край на мача!

Резултат с изображениеВитоша: 97.Християн Василев, 4.Кристиян Узунов, 2.Тодор Гочев, 18.Петко Цанков , 7.Кристиян Кочилов (47Амзин), 6.Румен Гьонов , 17.Михаил Петров, 88.Ивайло Лазаров , 77.Даниел Пеев  , 15.Радко Мутафчийски (21Христозов ), 19.Китан Василев
Резерви: 1.Михаил Иванов, 3.Йордан Върбанов, 10.Георги Амзин, 24.Николай Христозов, 25.Пол Отофе, 9.Ангел Стоянов, 99.Стефан Христов
Треньор: Росен Кирилов

Резултат с изображениеБотев: 99.Иван Чворович, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 2.Цветомир Панов, 23.Йордан Минев, 17.Лъчезар Балтанов, 93. Афонсо (74Петков ), 8.Тодор Неделев, 7.Фелипе Бризола (47Алваро), 9.Фернандо Виана  , 29.Дуде Ндонгала (90+4Марин )
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 6.Алваро Юлиан, 20.Стивън Петков, 10. Серкан Юсеин
Треньор: Николай Киров

Бистрица, "Витоша"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация