Ботев (Пловдив) победи с 2:0 у дома Етър в мач от трети кръг на Първа професионална лига. "Канарчетата" стигнаха до успеха с попадения на Стивън Петков и Тодор Неделев от дузпа. Иван Скерлев пък бе изгонен с директен червен картон 20 минути преди края на срещата. Футбол на терена в Коматево имаше само през второто част, но това бе напълно достатъчно за тима на Николай Киров. Възпитаниците на Красимир Балъков пък така и не успяха да заструднят нито веднъж Даниел Кайзер.

Първото полувреме бе много скучно и не предложи почти никакви емоции на феновете. Ботев владееше инициативата, но така и не стигна до голово положение. Най-опасната ситуация бе удар с глава на Димитров след корнер, но топката прелетя покрай гредата.

На почивката Николай Киров вкара Серкан Юсеин на мястото Радослав Терзиев и това веднага даде резултат.

Още с първата си атака за тези втори 45 минути Ботев реализира. Неделев изведе чудесно Балтанов, който веднага пусна към Стивън Петков, а нападателят без проблем вкара от няколко метра за 1:0.

Шанс за гол имаше и Неделев, но ударът му от фаул намери външната страна на мрежата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В 72-ата минута Диого Кампос получи пас в коридор. Той обаче бе задържан от Иван Скерлев, а бранителят на Етър получи червен картон. Неделев изпълни фаула и удари напречната греда.

В 80-ата минута Васил Шопов бе повален от Димо Атанасов в наказателното поле на Етър и съдията посочи бялата точка. Тодор Неделев бе безпогрешен в изпълнението и оформи крайното 2:0.

В последната секунда на срещата Неделев отново изпълни пряк свободен удар, но отново удари гредата.

С успеха Ботев събра 6 точки след три кръга и заема второто място. Етър пък е с една победа и две поражения и 3 точки в актива си. В следващия кръг "канарчетата" гостуват на Берое, а "болярите" са домакини на Черно море.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Ботев (Пловдив) - Етър 2:0
1:0 Стивън Петков (47), 2:0 Тодор Неделев (81-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Атака на Ботев, топката е пусната към Шопов, кйто стреля от границата на наказателното поле, но кълбото прелетя над вратата
17- Венци Василев блокира добре Стивън Петков и предотврати голов удар към вратата на Етър
36- Кристиян Димитров надскочи защитата на Етър при изпълнение на корнер, стреля опасно, но топката мина покрай гредата
45+1- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
47- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Неделев изведе чудесно Балтанов, който веднага пусна към Стивън Петков, а нападателят без проблем вкара от няколко метра!
59- Неделев стреля много добре от фаул, но топката срещна външната страна на мрежата на вратата на Етър
72- Иван Скерлев събори Диого Кампос, който се измъкваше сам срещу вратаря. Бранителят на Етър получи червен картон.
74- Греда!  Неделев стреля от фаула, топката кацна на напречната греда и излезе в аут!
80- Дузпа за Ботев! Васил Шопов бе повален в наказателното поле на Етър от Димо Атанасов!
81- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Тодор Неделев изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар и удвои резултата!
90- 3 минути продължение!
90+3- Греда! Неделев стреля отново от фаул и отново гредата спаси вратаря на Етър!
90+3- Край на мача!

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 5.Кристиан Димитров, 6.Костадин Ничев, 23.Йордан Минев, 18.Радослав Терзиев (46-10.Серкан Юсеин), 16.Васил Шопов, 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 93.Густаво Афонсо (84-11.Кристиан Добрев), 20.Стивън Петков (67-9.Диого Кампос)
Резерви: 99.Иван Чворович, 9.Диого Кампос, 10.Серкан Юсеин, 11.Кристиан Добрев, 14.Станислав Шопов, 26.Радослав Апостолов, 29.Дуде Ндонгала​
Треньор: Николай Киров

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 25.Крум Стоянов, 14.Иван Скерлев, 21.Венцислав Василев, 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов, 20.Яни Пехливанов (66-22.Никола Колев), 8.Румен Руменов (58-88.Флорент Боджадж), 10.Велко Батрович, 92.Ерик Почански (69-11.Даниел Младенов), 99.Жилсон Силва
Резерви12.Цветомир Цанков, 3.Артьом Артюнин, 11.Даниел Младенов, 7.Иван Вълчанов, 73.Иван Иванов, 22.Никола Колев, 88.Флорент Боджадж
Треньор: Красимир Балъков

Коматево, база на Ботев
Съдия:
Петър Костадинов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация