Ботев разби Дунав с 4:1 в среща от 11-ия кръг на Първа лига на клубната база в Коматево.

Ахмед Ахмедов изненада домакините с гол в 18-ата минута, но след това "канарчетата" показа повече качество на терена и изравниха в 30-ата минута, а обратът дойде шест минути по-късно с автогол на Петър Патев.

През втората част пловдивчани тотално отказаха гостите с две попадения между 70-ата и 80-ата минута дело на Кристиан  Димитров и Лъчезар Балтанов.

"Канарчетата" вече забравиха негативната серия от три двубоя без победа и вече имат два последователни успеха, докато Дунав няма успех в пет поредни срещи.

Ботев се изравни по точки с четвъртия Берое, докато Дунав пропадна до последните три в таблицата.

БОТЕВ - ДУНАВ 4:1
0:1 Ахмед Ахмедов (18'), 1:1 Стивън Петков (30'), 2:1 Петър Патев (36' аг), 3:1 Кристиан  Димитров (70'), 4:1 Лъчезар Балтанов (80')

По-важното от мача по минути:

1' Началото на срещата.
11'  Балджийски нанесе тежък удар от дистанция, но Кайзер успя да избие.
18'  ГОООЛ за Дунав! Балджийски центрира от корнер, Петър Патев стреля с глава, но уцели гредата, след което Ахмедов довкара топката в мрежата за 1:0.
30'  ГОООЛ за Ботев! Стивън Петков се възползва от грешка на вратаря на Дунав и отблизо изравни резултата.
36'  АВТОГОЛ! Ботев поведе с 2:1 след автогол на Петър Патев, който прати топката в собствената си врата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
52' ОТМЕНЕН ГОЛ! Тодор Неделев стреля силно към вратата на Дунав, а топката се отби в главата на Стивън Петков, който беше в положение на засада.
70'  ГОООЛ за Ботев! Кристиан Димитров бележи за 3:1 след центриране на Неделев.
71'  Добра възможност за Стивън Петков, но ударът му минава високо над вратата.
80'  ГОООЛ за Ботев! Лъчезар Балтанов бележи за 4:1 след удар с глава след центриране отдясно.
87'  Страхотен удар с глава на Васил Шопов, но топката преминава встрани.
89'  Чудесна възможност с за Дунав! Мохамаду Ндиайе опита удар след грешка на Густаво Афонсо, но не уцели вратата.
90' Край на срещата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 2.Джонатан Соуза, 3.Димитър Пиргов, 5.Кристиан Димитров , 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин ( 18.Радослав Терзиев ), 17.Лъчезар Балтанов , 8.Тодор Неделев ( 16.Васил Шопов), 93.Густаво Афонсо  , 39.Антонио Вутов ( 9.Диого Гомес), 20.Стивън Петков
Резерви: 99.Иван Чворович, 6.Костадин Ничев, 28.Филип Филипов

ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 14.Божидар Васев, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев  , 83.Христо Попадийн , 5.Георги Динков  ( 27.Мухамаду Ндиайе), 17.Иван Коконов, 31.Красимир Станоев, 25.Борислав Балджийски ( 77.Бранимир Костадинов), 98.Светослав Ковачев, 9.Ахмед Ахмедов  ( 22.Исмаил Иса)
Резервен: 33.Филип Димитров, 7.Александър Александров, 11.Даниел Пехливанов, 24.Преслав Петров

Съдия: Стефан Апостолов
Стадион: "Коматево", гр.Пловдив