Ботев се класира за 1/2-финалите на Купата на България след гръмка победа с 5:0 над Литекс в Пловдив. "Канарчетата" продължават серията си и вече 14 мача са без загуба във всички турнири.

Стивън Петков откри резултата в 15-ата минута, а в 29-ата направи 2:0. Класическият резултат оформи Филипе Бризола в продължението на първата част. Литекс показа мускули в началото на втората част, когато Раденцов удари гредата, но десет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко заради фаул на Иван Иванов и дузпа, която Петков превърна в гол, оформяйки хеттрика си. Тодор Неделев заби последния гол в мача в 87-ата минута, с което актуалният носител на Купата на България продължава убедително напред.

В следващите 3 дни от 17:30 часа са оставащите 1/4-финали: Етър - Славия, ЦСКА - Лудогорец и Дунав - Левски.

БОТЕВ - ЛИТЕКС 5:0 1:0 Стивън Петков (15'), 2:0 Стивън Петков (29'), 3:0 Филипе Бризола (45+1'), 4:0 Стивън Петков - дузпа (64'), 5:0 Тодор Неделев (87')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
8'  Панов стреля към вратата на Литекс, Стивън Петков се размина с топката пред опразнената врата.
15'  ГОООООЛ за Ботев! Стивън Петков открива резултата след центриране на Ндонгала и удар с глава.
21'  Ндонгала и Бризола последователно опитаха удари към вратата на Литекс, но защитбиците на гостите се справиха.
29'  ГООООЛ за Ботев! Стивън Петков вкарва за 2:0 след подаване на Неделев към точката за изпълнение на дузпа.
45+1'  ГООООЛ за Ботев! Филипе Бризола също се разписва с удар от около 12-13 метра.
45+1' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
53'  ГРЕДА за Литекс! Раденцов стреля от пряк свободен удар и удари гредата зад Кайзер.
63'  ДУЗПА за Ботев и червен картон за Иван Иванов от Литекс!
64'  ГООООЛ за Ботев! Стивън Петков бележи от дузпа!
87'  ГООООЛ за Ботев! Тодор Неделе получи топката на границата на наказателното поле и без проблем я прати в мрежата за 5:0 с техничех удар.
90' Край на мача.

Image result for ботев пловдив логоБОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 2. Цветомир Панов, 70. Пламен Димов, 18. Радослав Терзиев, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев , 7. Фелипе Бризола  (6. Алваро Юлиано), 93. Густаво Афонсо ( 79. Кристиан Добрев), 29. Дуде Ндонгала (11. Тони Тасев), 20. Стивън Петков
Резерви: 99. Иван Чворович; 23. Йордан Минев, 25. Крум Стоянов, 9. Фернандо Виана

Image result for литекс логоЛИТЕКС: 1. Диян Вълков, 22. Ангел Лясков, 5. Петко Ганев, 6. Михаил Минков, 16. Иван Иванов , 4. Николай Христов, 18. Ивайло Раденцов (3. Мартин Симеонов ), 17. Добромир Бонев, 9. Методи Костов , 7. Христо Кирев ( 23. Тихомир Тодоров), 10. Тонислав Йорданов​
Резерви: 13. Петър Петров, 88. Иван Турицов, 14. Искрен Писаров, 98. Георги Търтов, 11. Емил Петров

Стадион: Футболен комплекс Ботев 1912
Съдия: Станислав Тодоров