Ботев Пловдив победи ЦСКА 1948 с 3:2 в контрола, която се игра на базата в Коматево. Двубоят започна с двайсетина минути закъснение заради проливен дъжд.

Домакините откриха резултата чрез Димитър Пиргов (12), а Диого Кампус удвои (31). До края на полувремето "червените" върнаха едно попадение чрез Светослав Диков (41).

След почивката двата тима си размениха по още един гол чрез младите Станислав Шопов (83) и Калоян Стефанов (86).

БОТЕВ (ПД) - ЦСКА 1948 3:2
1:0 Димитър Пиргов (12), 2:0 Диого Кампос (31), 2:1 Светослав Диков (41), 3:1 Станислав Шопов (83), 3:2 Калоян Стефанов (86)

Ботев (Пд): Чворович, Пиргов, Добрев, Ничев, Филипов, Серкан, Балтанов, Неделев, Шопов, Ндонгала, Диого Кампос
(Кайзер, Петков, Георгиев, Добрев, Афонсо, Ст. Шопов, Георгиев)

ЦСКА 1948: Михайлов, Дяков, Зюмбулев, Попов, Салев, Димов, Васев, Цветков, Гущеров, Минков, Диков (Вълков, Генчев, Павлов, К. Михайлов, Маринов, Петков, Стефанов)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига