Ботев (Пловдив) допусна загуба с 0:1 от Берое в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в Битката за Тракия отбеляза Рубен Бригидо в добавеното време на първото полувреме.

"Канарчетата" определено не показаха най-доброто, на което са способни и напълно логично. Тодор Неделев и компания пестиха сили за финала за Купата на България, който им предстои на 15 май срещу Локомотив (Пловдив) - от 19:00 часа на "Васил Левски".

Треньорът Николай Митов все пак не посмя да дава почивка на ключови състезатели, залагайки на титулярите. Единствено капитанът Лъчезар Балтанов остана на резервната скамейка, като се появи в игра в 57-ата минута.

През цялата среща играта беше равностойна, а головите ситуации бяха много малко. При една от тях гостите от Стара Загора успяха да вкарат чрез Бригидо и да си тръгнат с трите точки.

Берое събра 54 и е на четвъртото място, повеждайки с 4 пред Ботев.