Израелският Бней Йехуда победи Черно море с 3:2 в приятелска среща, която се игра на базата на националния отбор в Бояна.

Всичките голове паднаха през второто полувреме. Десетина минути след паузата гостите откриха от корнер, като преди това се стигна до неразбирателство в отбраната на Черно море.

В 67-ата минута футболист на Бней Йехуда опита остро центриране от пряк свободен удар от над 30 метра, но топката направи странна парабола и намери сглобката на вратата. Иван Дюлгеров я докосна, но не успя да избие - 0:2.

Малко след това "моряците" намалиха. Мартин Костадинов подаде към Марек Кузма пред дъгата на наказателното поле. Той овладя топката, финтира бранител и се разписа със силен удар по земя - 1:2.

В 83-минута обаче гостите вкараха за 1:3 след хубава контраатака и точен удар в далечния ъгъл на вратата на Дюлгеров.

Четири минути по-късно Минков овладя топката и подаде успоредно на голлинията към Коконов, който на празна врата не сгреши, за да оформи крайното 2:3.

Черно море: (Стартов състав) Eмил Михайлов, Мартин Костадинов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп, Орлин Старокин, Мариян Огнянов, Георги Илиев, Александър Цветков, Георги Божилов, Атанас Зехиров, Цветелин Чунчуков

(Второ полувреме: Eмил Михайлов, Мартин Костадинов, Емил Янчев, Ондрей Сукуп, Орлин Старокин, Мариян Огнянов, Георги Илиев, Александър Цветков, Георги Божилов, Атанас Зехиров, Цветелин Чунчуков)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка