България отстъпи на Естония в първия си двубой от ЕВРОлигата по плажен футбол с 2:4.

Мачът започна неблагоприятно за българския отбор, който получи гол още в първата минута на срещата. Само 2 минути по-късно българските национали имаха шанс да изравнят резултата след отсъдена дузпа, но Калоян Цветков пропусна да се разпише. До края на първата част отборът на Естония увеличи своя аванс до 3:0.

Въпреки многото положения за България, резултатът до началото на третата част се запази 3:0. В заключителната част българите запазиха своя устрем в атака, но Естния отбеляза четвърти гол. Едва в края на мача усилията на българските национали дадоха резултат и Калоян Цветков направи резултата 4:1. Минути по-късно, при поредната атака за България, капитанът на Естония отбеляза автогол, който оформи крайния резултат от срещата 4:2.

Утре от 13:15 ч. българско време България ще изиграе втория си мач от груповата фаза срещу отбора на Гърция.