Юношите на България до 19 години завършиха 1:1 срещу връстниците си от Румъния в първия мач от група 13 на квалификациите за Евро 2019 в Армения. Българският състав стигна до равенството в добавеното време чрез красиво попадение на резервата Митко Митков. Двубоят се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен, а "лъвчетата" измъкнаха точката, въпреки че бяха в намален състав.

Мачът протече при поделено надмощие, като възпитаниците на Ангел Стойков пропиляха няколко чисти положения още през първата част. Румънският състав обаче бе този, който успя да открие резултата в 16-тата минута, когато Слави Косов извърши нарушение срещу Стойка в наказателното поле, а капитанът Михайла бе точен от бялата точка. До почивката Антов, Боруков и Минчев пропуснаха да изравнят, а след подновяването на играта нашите продължиха да застрашават вратата на съперника. Резултатът обаче се запази непроменен до края на редовното време въпреки многократните опити на родните нападатели да преодолеят стража Андрей Кристеа. В 89-ата минута Мартин Стефанов бе отстранен от игра заради нарушение срещу Раул Байчу, но България все пак успя да грабне точката след изключително атрактивен изстрел на резервата Митков, който намери мрежата от далечно разстояние с удар под гредата.

В другия мач от днешната програма от квалификационната ни група Гърция победи Гибралтар с 4:0 в Стара Загора.

На 17 ноември (събота) България се изправя срещу Гибралтар отново в Сливен от 14:30 часа, а на 20 ноември в същия част играе срещу Гърция. Първите два отбора в крайното класиране ще се класират за Елитния квалификационен кръг, който ще се проведе през пролетта на 2019 г.

Съставът на България U19: 1. Дамянов, 15. Борисов, 4. Косов, 5. Т. Димитров, 16. Дичев, 6. Антов, 21. Стефанов, 11. Добрев (82 - 17. Стоянов), 10. Янков (65 - 19. Митков), 7. Минчев, 9. Боруков.