Юношеският национален отбор на България до 19 години победи за втори път в рамките на два дни отбора на Кипър в приятелски мач, игран в Благоевград.

Воденият от Ангел Стойков отбор отново показа по-добра игра и стигна до 2:1. Преслав Боруков откри резултата в 3-ата минута, а гостите пропуснаха дузпа в 8-ата. Методи Стефанов направи 2:0 за България в 20-ата минута.

Кипър стигна до почетен гол в 87-ата минута чрез Антонис Мартис.

Съставът на България U19 за приятелските срещи с Кипър:
Вратари: Дамян Дамянов (Лудогорец), Петър Иванов (Левски).
Защитници: Тихомир Димитров (Лудогорец), Валентин Антов и Митко Митков (ЦСКА-София), Мартин Дичев и Виктор Попов (Черно море), Иво Димитров, Слави Косов и Иван Арсов (Септември София), Димитър Митев (Пирин Благоевград).
Полузащитници: Доменик Янков (Лудогорец), Методи Стефанов (Пирин Благоевград), Илия Груев (Вердер, Германия), Филип Ангелов и Димитър Стоянов (Славия), Кристиан Добрев (Ботев Пловдив).
Нападатели: Преслав Боруков (Шефилд Уензди, Англия), Джошкун Теменужков (Лийдс, Англия), Мартин Минчев (Черно море).

България U19 се подготвя за участие в предварителния квалификационен турнир за Евро 2019, който ще се проведе в Сливен през ноември с участието още на Румъния U19, Гърция U19 и Гибралтар U19.