Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши наравно 0:0 със селекцията на Косово във втора контрола между двата тима, която се проведе на "Арена Созопол".

В първата проверката преди два дни футболистите на Ангел Стойков се наложиха над връстниците си с 2:1. Контролите с Косово бяха част подготовката на тима за Елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2018. В групата на нашия отбор са още тимовете на Франция, Испания и Белгия.

Първата добра възможност пред малките "лъвове" се откри пред Станислав Иванов, който, останал очи в очи срещу вратаря на Косово, не успя да реализира. Десетина минути по-късно след удар с глава на Валентин Антов топката премина на сантиметри встрани от гредата.

След почивката гостите първи стигнаха до добра възможност за гол, но ударът на Балай от пряк свободен бе неточен. Осем минути преди края Иванов отново се озова сам срещу вратаря, прехвърли го технично, но не успя да намери очертанията на вратата.

БЪЛГАРИЯ - КОСОВО 0:0
БЪЛГАРИЯ: Димитър Шейтанов (Левски), Борислав Вакадинов (Септември), Архан Исуф (Локомотив Пловдив), Валентин Антов (ЦСКА), Иван Турицов (Литекс), Никола Борисов (ЦСКА), Мартин Милков (Лудогорец), Доменик Янков (Лудогорец), Атанас Кабов (Ботев Враца), Стефан Гаврилов (Шефилд Уензди, Англия), Станислав Иванов (к) (Левски)