Бившият нападател на ЦСКА, Литекс и Славия Милчо Ангелов записа голов дебют за Етър. 24-годишният футболист, който разтрогна с „белите“ през декември, се разписа при победата с 3:0 над Спартак (Плевен).

Мачът между „болярите“ и лидера в Северозападната Трета лига се игра в село Царева ливада и беше наблюдавана от около 100 зрители. Воденият от Красимир Балъков тим имаше предимство през цялото време и заслужено спечели с класически резултат.

Ерик Почански откри резултата в 25-ата минута, когато с глава засече центриране на Жилсон Варела, който пък се отличи с два пропуска от чисти положения.

В 33-ата минута Иван Петров от малък ъгъл пропусна да удвои след центриране отляво на Александър Георгиев, който през миналата седмица премина при „виолетовите“ под наем от ЦСКА.

Гостите залагаха предимно на контри и за цял мач имаха един точен удар отдалеч на Ивайло Иванов, уловен с лекота от Анатоли Господинов. Други два изстрела минаха покрай гредите.

Веднага след почивката след центриране отдясно Велко Батрович отблизо удвои. Последваха нови атаки и в 75-ата минута пак след пас от десния фланг Милчо Ангелов вкара първия си гол за Етър.

Съставът на Етър: Господинов, Скерлев, Гълъбов, Георгиев, Станев, Руменов, Почански, Колев, Варела, Петков, Боджадж (Хр. Иванов, Василев, Артюнин, Кр. Стоянов, Ив. Стоянов, Мане, Джамов, Батрович, Сърмов, Ангелов)