Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Верея загуби у дома от Витоша (Бистрица) с минималното 0:1 в последната среща от петия кръг на Първа лига. Стефан Христов (88) реализира гола за третата победа на "тигрите" този сезон. След нея те са шести във временното класиране с 9 точки. Тимът от Стара Загора пък остава на дъното с една точка и без отбелязан гол от началото на шампионата след дебюта и на новия треньор Небойша Лекич.

Домакините започнаха по-активно, като Антон Огнянов и Милан Вушурович отправиха първите удари в срещата, но неточни покрай вратата. Стефан Христов от гостите пък първи нанесе точен шут, пращайки топката в ръцете на Георги Георгиев.

„Тигрите“ от Бистрица създадоха по-опасните положения до края на първата част. В 31-ата минута Антон Огнянов центрира от корнер, а вратарят на домакините Георгиев боксира, но Диара засече топката и я прати над гредата. Три минути след това стражът на домакините изби топата в гредата след удар с глава на Ивайло Лазаров, засякъл центриране на Наско Милев.

В 40-ата минута Ивайло Лазаров шутира от далечна дистанция и Георги Георгиев отново се намеси. Секунди след това Даниел Кутев опита акробатичен удар и прати топката над вратата на Верея.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката "бистришките тигри" продължиха по-настойчиво да търсят трите точки и постугнаха своето в края на мача. В 60-ата минута след центриране отляво и карамбол в наказателното поле на домакините Радко Мутафчийски бе много близо до гола, но отново Георги Георгиев спаси. Пет минути след това Наско Милев изпълни пряк свободен удар, но топката бе насочена в обсега на Георги Георгиев, който изби в корнер.

В 80-ата минута Стефан Христов изведе прекрасно Анти Рениа, чийто удар бе блокиран от Курупис. Две минути преди края на редовните 90 все пак усилията на гостите дадоха резултат и Стефан Христов отбеляза с техничен удар от близко разстояние. В добавеното време Николай Георгиев предотврати изравнително попадение.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Верея - Витоша (Бистрица) 0:1
0:1 Стефан Христов (88)

Съставите
Верея: 21.Георги Георгиев, 3.Теофилос Курупис , 4.Годердзи Мачадзе, 33.Емил Йоргенсен, 16.Билел Малек (9077.Милен Танев), 15.Денис Василиев, 28.Ндомбоу Александер, 8.Антон Огнянов, 11.Милан Вушурович, 33.Денислав Станчев, 24.Сейдина Диара
Резерви: 12.Богомил Цинцарски, 5.Илия Мунин, 77.Емин Ахмед, 30.Стефан Аличков, 77.Милен Танев, 18.Ангел Максимов, 23,Станислав Маламов
Треньор: Небойша Лекич

Витоша (Бистрица): 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев , 24.Георги Купенов, 16.Радко Мутафчийски, 80.Лъчезар Котев (907.Кристиян Кочилов), 18.Петко Цанков, 88.Ивайло Лазаров, 10.Георги Амзин (7145.Григор Долапчиев), 11.Даниел Кутев (5819.Анти Рениа), 99.Стефан Христов , 96.Наско Милев
Резерви: 33.Николай Радев, 94.Ивайло Тодоров, 20.Ивайло Климентов, 6.Румен Гьонов, 7.Кристиян Кочилов, 19.Анти Рениа, 45.Григор Долапчиев
Треньор: Росен Кирилов

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Станислав Тодоров

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
5 - Неточен далечен удар на Антон Огнянов от домакините.
14 - Изстрел на Милан Вушурович от Верея в аут.
15 - Стефан Христов отправи първия точен удар за "тигрите" от Бистрица, но право в ръцете на вратаря Георги Георгиев.
21 - Емил Йоргенсен изпадна в засада при центриране в наказателното поле на гостите.
22 - Неточен шут от далечна дистанция на Лъчезар Котев от гостите.
31 - Антон Огнянов центрира от корнер, а вратарят на домакините Георги Георгиев боксира, но Диара засече топката и я прати над гредата.
34 - ГРЕДА за Витоша! Георги Георгиев изби топката в гредата след удар с глава на Ивайло Лазаров от Витоша, засякъл центриране на Наско Милев.
40 - Чудесен шут от далечна дистанция на Ивайло Лазаров и ново спасяване на Георги Георгиев.
41 - След центриране отдясно Даниел Кутев опита акробатичен удар и прати топката над вратата на Георгиев.
45 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Антон Огнянов шутира от пряк свободен удар около границата на наказателното поле фронтално срещу вратата, но топката се отби в стената и излезе в корнер.
60 - След центриране отляво и карамбол в наказателното поле на домакините Радко Мутафчийски бе много близо до гола, но отново Георги Георгиев спаси.
65 - Наско Милев изпълни пряк свободен удар, но топката бе насочена в обсега на Георги Георгиев, който изби в корнер.
80 - Стефан Христов изведе прекрасно Анти Рениа, чийто удар бе блокиран от Курупис.
82 - Силен далечен и неточен удар на Сейдина Диара от домакините.
88 - ГОООЛ за Витоша! Стефан Христов отбеляза с техничен удар от близко разстояние.
90+2 - Николай Георгиев спасява след шут на домакините и предотвратява гол във вратата си.
90+2 - Край на мача! Витоша спечели с 1:0 и записа трета победа за сезона.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация