Националите ни успяха да спечелят с 2:1 контролната среща с Казахстан, която се състоя в унгарското село Фелчут. Избраниците на Станимир Стоилов надиграха нашите, като веднъж и гредата спаси българската врата. "Трикольорите" обаче съумяха да стигнат до победата след гол на Николай Бодуров в 94-ата минута. Преди това Ивелин Попов откри с точно изпълнена дузпа в 23-ата минута, след което Еркебулан Тунгишбаев изравни в 56-ата.

Казахстанците, които преди дни победиха Унгария при дебюта на Мъри, надиграваха успешно избраниците на Петър Хубчев през по-голямата част от двубоя днес, особено през второто полувреме.

Хубчев направи четири промени от мача с Босна и Херцеговина, загубен с 0:1. Днес титуляри бяха дебютантът Цветомир Панов, Страхил Попов, Симеон Славчев и Станислав Манолев. Четиримата замениха Михаил Александров, Петър Занев, Ивайло Чочев и Божидар Чорбаджийски, които срещу Казахстан останаха на пейката.

На вратата отново беше Пламен Илиев. В защита Хубчев заложи на Страхил Попов, Бодуров, Божиков и Панов. Опорните полузащитници бяха Георги Костадинов и Симеон Славчев. Манолев, Миланов и Попов пък подпомагаха Спас Делев в предни позиции.

Нашите започнаха по-активно, като в началото мерника си пробваха без успех Манолев и Славчев. В 22-ата минута Ивелин Попов се възползва от грешка на Муртазайев, който сбърка в изнасянето на топката, капитанът на България подаде на Манолев, който проби в наказателното поле, но беше фаулиран пред Плотников. Съдията Томаш Богнар отсъди дузпа, която Ивелин Попов превърна в гол, реализирайки в горния десен ъгъл - 1:0. Това беше 14-ото попадение за Попето с националната фланелка от 74 мача.

До почивката положения пред двете врати липсваха.

На полувремето Стоилов направи две промени, като пусна в игра Парагулгов и Тунгишбайев. Казахстанците взеха инициативата и в следващите минути доминираха. В 50-ата минута Муртазаев беше близо до гол, но напречната греда спаси българската врата. Шест минути след това Пламен Илиев трябваше да вади топката от мрежата си. Еркебулан Тунгишбаев се възползва от грешка на Цветомир Панов. Дебютантът не успя да изчисти топката пред Илиев, тя се озова право на крака на Тунгишбаев, който я изпрати в долния десен ъгъл на българския страж - 1:1.

Последваха пропуски за Казахстан, а когато всички очакваха края на мача при миролюбимо равенство, Николай Бодуров успя да донесе победата на България. Защитникът на ЦСКА засече с глава центрираната от Спас Делев топка в 94-ата минута за крайното 2:1.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 2:1
1:0 Ивелин Попов (23-дузпа), 1:1
Еркебулан Тунгишбаев (56), 2:1 Николай Бодуров (90+4)

Контролата по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
4 - Манолев засече с глава центрираната от Спас Делев топка, изпращайки я покрай вратата на Казахстан.
17 - Удар на Симеон Славчев излиза в аут.
22  ДУЗПА! Станислав Манолев нахлу в наказателното поле на съперника, падайки след съприкосновение с противник, което даде основание на съдията Томаш Богнар да отсъди 11-метров наказателен удар.
23  ГОООЛ! Ивелин Попов реализира от бялата точка - 1:0! Капитанът изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл, като тя се отби в напречната греда преди да влети в мрежата.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
50  ГРЕДА! Отборът на Станимир Стоилов за малко да изравни. Напречната греда спаси Пламен Илиев след силен изстрел на Муртазаев.
56  ГОЛ! Казахстанците изравняват - 1:1! Еркебулан Тунгишбаев е точен, възползвайки се от грешка на Цветомир Панов. Дебютантът не успя да изчисти топката пред Пламен Илиев, тя се озова право на крака на Тунгишбаев, който я изпрати в долния десен ъгъл на българския страж.
57  Петър Хубчев пуска Тодор Неделев, Манолев е сменен.
58  Михаил Александров заменя Цветомир Панов.
58  Георги Миланов отстъпва място на Радослав Кирилов.
61  Капитанът на Берое Мартин Райнов влиза в игра, Славчев напуска терена.
68  Ивелин Попов отстъпва място на Ивайло Чочев.
80  Муртазаев нахлу фронтално срещу българската врата, в последния момент Божиков се намеси и нападателят на Казахстан нанесе слаб удар.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+4  ГОООЛ! Николай Бодуров бележи за 2:1! Спас Делев центрира от фаул, а на далечната греда защитникът на ЦСКА засече точно с глава.
90+4 - Край на мача. България победи Казахстан с 2:1.

Image result for bulgarian football federation
БЪЛГАРИЯ: 13.Пламен Илиев, 2.Страхил Попов, 5.Николай Бодуров , 15.Васил Божиков, 20.Цветомир Панов (58  7.Михаил Александров), 11.Станислав Манолев (57  8.Тодор Неделев), 6.Симеон Славчев (61  22.Мартин Райнов), 14.Георги Костадинов, 10.Ивелин Попов  (58  18.Ивайло Чочев), 17.Георги Миланов (58  23.Радослав Кирилов), 9.Спас Делев
Резерви: 1.Божидар Митрев, 3.Петър Занев, 4.Божидар Чорбаджийски, 7.Михаил Александров, 8.Тодор Неделев, 12.Камен Хаджиев, 18.Ивайло Чочев, 21.Иван Минчев, 22.Мартин Райнов, 23.Радослав Кирилов
Селекционер: Петър Хубчев

КАЗАХСТАН: 12.Владимир Плотников, 16.Гафуржан Суюмбаев , 2.Сергей Малий, 4.Евгений Постников, 21.Абзал Бейсебеков, 5.Исламбек Куат, 10.Бактиер Зайнутдинов, 9.Бауиржан Исламxан, 14.Роман Муртазаев, 11.Еркебулан Сейдаxмет, 20.Сергей Хижниченко (46  15.Еркебулан Тунгишбаев )
Резерви: 22.Александър Мокин, 1.Ненад Ерич, 18.Дмитрий Шомко, 6.Елдос Аxметов, 3.Нурали Алип, 17.Дмитрий Мирошниченко, 8.Магомед Парагулгов, 13.Юрий Перцуx, 15.Еркебулан Тунгишбаев, 19.Алексей Щеткин
Селекционер: Станимир Стоилов

Фелчут, стадион "Панчо Арена"
Съдия: Томаш Богнар (Унгария)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация