Берое спечели убедително като гост срещу градския съперник Верея с класиката 3:0 в дербито на Стара Загора от 28-ия кръг на Първа лига и изпревари Левски на третото място в първата шестица. Мартин Камбуров вкара голове №199 и №200 в елита, а Радослав Цонев се разписа между тях и затвърди превъзходството на „зелените”.

Гостите от Стара Загора успяха да поведат в 17-ата минута, когато звездата им Мартин Камбуров изпълни отлично пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията за 0:1. Това бе 199-о попадение за легендарния нападател в родния елит.

Следващият по-интересен момент за първата част се случи в 37-ата минута, когато  Педро Еуженио за малко щеше да вкара гол директно от корнер, но след удара му топката излезе в аут. Три минути след това Георги Андонов изрази претенции за дузпа, но съдията Ивайло Стоянов бе категоричен, че няма фаул срещу ветерена и му показа жълт картон.

Две минути преди почивката Берое удвои аванса си. Милен Желев изпрати топката напред пред наказателното поле на Верея, Педро Еуженио се пребори и успя да стреля по диагонала. Даниел Наумов изби, но непокритият Радослава Цонев бе в непосредствена близост и се разписа за 0:2. В добавеното време на първата част Симеон Мечев центрира от корнер, Домовчийски от домакините засече с глава, а топката се отби в напречната греда.

През второто полувреме в 56-ата минута Педро Еуженио нахлу отляво в наказателното поле на Верея и шутира в аут. Седем минути след това Веселин Минев отправи първия точен удар за Верея, но топката отиде право в ръцете на Перниш. В 65-ата минута Педро Еуженио шутира от въздуха, но Наумов изби топката.

Три минути преди края настъпи исторически момент за Мартин Камбуров, който засече пас отдясно и със своя гол №200 в елита оформи крайния резултат, а след това бе сменен под аплодисментите на публиката.

След победата си Берое вече е трети с 51 точки и една повече от Левски, който по-рано днес загуби при визитата си на Ботев (Пд) с 0:1. Верея остава твърдо на шестата позиция с 35 точки.

ВЕРЕЯ - БЕРОЕ 0:3
0:1 Мартин Камбуров (17), 0:2 Радослав Цонев (42), 0:3 Мартин Камбуров (87)

ВЕРЕЯ: 12.Даниел Наумов, 14.Веселин Минев (68 4.Пламен Тенев), 6.Иво Иванов , 5.Илия Мунин, 8.Антон Огнянов, 33.Симеон Мечев, 20.Венцислав Бенгюзов , 7.Георги Андонов , 11.Илиян Йорданов , 17.Валери Домовчийски (60 77.Милен Танев), 29.Венцислав Христов
Резерви: 1.Пламен Колев, 10.Елиаш да Силва, 9.Юлис Ндонг, 4.Пламен Тенев, 15.Костадин Слаев, 77.Милен Танев, 87.Денислав Станчев
Треньор: Елиаш да Силва

Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 6.Иван Иванов, 26.Камен Хаджиев, 20.Матеус Леони, 7.Мартин Райнов, 10.Борислав Цонев , 16.Марко Адамович (8421.Серджиу Негрут), 18.Рубен Бригидо (6971.Антон Карачанаков), 77.Педро Еуженио, 9.Мартин Камбуров  (905.Павел Виданов)
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 5.Павел Виданов, 11.Иван Бандаловски, 15.Георги Динков, 21.Серджиу Негрут, 28.Веселин Пенев, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Ивайло Стоянов

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
17  ГОООЛ! Мартин Камбуров дава преднина на Берое - 0:1! Нападателят изпълни отлично пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията.
* Това е 199-ото попадение в родния елит за Камбуров.
37  Педро Еуженио за малко щеше да вкара гол директно от корнер, ударът му все пак излезе в аут.
40 - Жълт картон за Георги Андонов, който изрази претенции за дузпа. Реферът Ивайло Стоянов обаче бе категоричен, че няма фаул срещу ветерена и го санкционира за оспорване на съдийско решение.
43  ГОООЛ! Берое удвоява преднината си - 0:2! Радослав Цонев е точен. Милен Желев изпрати топката напред пред наказателното поле на Верея, Педро Еуженио се пребори и успя да стреля по диагонала. Даниел Наумов изби, но непокритият Цонев бе в непосредствена близост и се разписа.
45+2
 ГРЕДА! Симеон Мечев центрира от корнер, Домовчийски засече с глава, топката се отби в напречната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
56 - Педро Еуженио нахлу отляво в наказателното поле на Верея, доближи максимално вратата и стреля в аут.
63  Веселин Минев отправи първия точен удар за Верея, право в ръцете на Перниш.
65 - Педро Еуженио шутира от въздуха, а Наумов изби топката.
87  ГОООЛ! Берое си осигурява трите точки с исторически гол на Мартин Камбуров. Нападателят оформи крайния резултат, засичайки подаване отдясно.
*Това бе исторически гол №200 за Камбуров в родния елит
90 - Камбуров напуска терена под аплодисментите на публиката.
90+2 - Край на мача! Берое спечели с 3:0 и изпревари Левски на третата позиция.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация