Берое спечели с 1:0 при визитата си на Септември на Националния стадион "Васил Левски" в последна среща от шестия кръг на Първа лига. Мартин Камбуров изигра мача за гостите със сгрешено име на екипа си (М.Кабуров) и пропусна дузпа, а Матеус Леони (45+3) донесе победата с първия си гол за тима от Стара Загора, който все още няма загуба този сезон.

Съперниците водеха битка предимно в средата на терена, а атаките и ударите бяха рядкост. Берое владееше топката по-често, но пък нямаше сериозни положение за гол.

В 17-ата минута Карлос Охене от гостите беше заменен принудително, след като малко преди това бе фаулиран грубо от Галчев, получил жълт картон.

Единственото попадение бе реализирано в последните секунди на първата част и бе дело на Матеус Леони (45+3), който за първи път се разписа с екипа на Берое. Левият краен защитник бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините. Леони направи добавка след спрян от Елтон удар на Педро Еуженио, получил извеждащ пас от Камбуров.

В началото на втората част Фирцулеску пропусна от изгодна позиция за гостите, а по-късно в 61-ата минута бе заменен от Антон Карачанаков, който записа мач №100 в родния елит. Борис Галчев и Мартин Тошев от домакините пък отправиха неточни удари, а в 55-ата минута Владислав Романов имаше шанс за изравнителен гол, но прати топката над вратата.

В 77-ата минута Мартин Камбуров бе фаулиран от Бранеков в наказателното поле на Септември и последва дузпа. Потърпевшият обаче пропусна от бялата точка, след като Янко Георгиев успя да спаси удара.

До края на мача гостите продължиха да бъдат по-активни и да търсят втори гол, но така и не направиха успеха си по-убедителен. Септември натисна в добавеното време, но без резултат и продължава да чака попадение в домакинствата си от началото на сезона.

След успеха си Берое събра 10 точки, колкото имат още Верея и Левски. Лидер е Черно море с 14 точки, а Лудогорец и ЦСКА имат по 13. Септември остава предпоследен с едва 3 точки в актива си.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Септември – Берое 0:1
0:1 Матеус Леони (45+3)

Резултат с изображениеСЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 24.Богомил Дяков, 6.Александър Бранеков , 5.Петър Генчев, 4.Елтон дош Реиш, 14.Янко Сандански, 18.Антони Иванов (863.Даниел Георгиев), 8.Борис Галчев , 11.Владислав Романов, 19.Крис Гади (8432.Васил Калоянов), 9.Мартин Тошев
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 23.Румен Трифонов, 13.Траян Траянов, 3.Даниел Георгиев, 16.Васил Добрев, 32.Васил Калоянов, 22. Георги Стоичков
Треньор: Димитър Васев

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 2.Павел Виданов, 3.Милен Желев, 7.Мартин Райнов, 3.Карлос Охене (17 4.Кохей Като), 9.Мартин Камбуров , 23.Борислав Цонев (8326.Камен Хаджиев), 11.Драгош Фирцулеску (61 17.Антон Карачанаков), 15.Георги Динков , 20.Матеус Леони , 77.Педро Еуженио
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 26.Камен Хаджиев, 28.Веселин Пенев, 13.Емин Ахмед, 4.Кохей Като, 21.Серджиу Негруц, 17.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Станислав Георгиев Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
3 - Антони Иванов от домакините открадна топката в центъра на терена и напредна, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря Перниш.
10 - Борис Галчев влезе грубо срещу Охене и бе официално предупреден
11 - Фирцулеску от гостите центрира от фаул, но бранителите на домакините изчистиха, а бившият играч на Левски Боби Цонев пробва удар от дъгата пред наказателното поле, но топката едва стигна до вратата и Перниш.
16 - Педро Еуженио центрира по тревата за Мартин Камбуров, но вратарят Янко Георгиев пресече подаването.
20 - Мартин Камбуров изкочи на изгодна позиция след пас на Цонев и шутира, но топката премина покрай вратата
21 - Мартин Тошев от домакините шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Перниш.
37 - Антони Иванов пробва удар от далечна дистанция, но прати топката покрай вратата на гостите.
42 - Мартин Камбуров падна в наказателното поле на домакините след контакт с Петър Генчев, но не получи дузпа. Топката стигна до Педро Еуженио, който шутира от близка дистанция, но в тялото на Янко Георгиев.
45+3 - ГОООЛ за Берое! Матеус Леони вкара първия си гол за тима от Стара Загора. Левият краен защитник бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините. Леони направи добавка след спрян от Елтон удар на Педро Еуженио, получил извеждащ пас от Камбуров.
45+3 - Край на първата част.
.................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Фирцулеску получи топката от Мартин Райнов и отправи диагонален удар, но Янко Георгиев спаси.
48 - Борис Галчев шутира опасно от далечна дистанция, но Перниш успя да избие топката.
53 - Мартин Тошев отправи удар с глава и топката премина над вратата.
55 - Владислав Романов получи пас от Галчев и нахлу опасно в наказателното поле на Берое, но шутира над вратата.
61 - Антон Карачанаков влезе в игра на мястото на Фирцулеску за мач №100 в родния елит.
65 - Съдията Станислав Тодоров изгони помощник-треньора на Септември Христо Арангелов заради оспорване на решение
77 - Пропусната дузпа от Берое! Мартин Камбуров бе фаулиран от Бранеков в наказателното поле на Септември и последва дузпа. Потърпевшият обаче пропусна от бялата точка, след като Янко Георгиев успя да спаси удара.
90+1 - Васил Калоянов изпусна много добра възможност за домакините.
90+3 - Край на мача! Берое спечели минимално и събра 10 точки.