Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Берое за втори пореден кръг стъпи накриво, след като пропиля аванс от едно попадение срещу Дунав в Русе, завършвайки наравно 1:1 в среща от 10-ия кръг на Първа лига. В предишния кръг "зелените" завършиха при същия резултат като гост на Етър.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна с две прекрасни положения пред вратата на Берое. Първо Балджийски стреля опасно в 6-ата минута, а Перниш спаси. Минута по-късно Ахмед Ахмедов стреля с глава, а топката отново бе парирана от стража на "зелените", като този път тя се отби и в гредата на пазената от него врата.

Следващата по-сериозна ситуация пред една от двете врати, която донесе и гол, дойде чак в 40-ата минута. След прекрасна контраатака Бригидо пусна пас към Мартин Камбуров, а нападателят напредна в наказателното поле на Дунав и отбеляза с прецизен изстрел - 0:1.

Втората част започна с натиск на домакините, който доведе до светкавичен гол в 48-ата минута. Голмайстор бе Ахмедов, който получи страхотен пас от Балджийски.

Дунав пое инициативата и след гола, като в 57-ата минута Иван Коконов се отчете с голям пропуск след нова брилянтна контраатака.

В 72-ата минута с пропуск се отчете Ахмед Ахмедов, който засече центриране на Светослав Ковачев с глава, но изстрелът му мина встрани.

До края нямаше повече чисти голови положения и двата отбора грабнаха по точка.

След този резултат Дунав се намира на 11-ото място с 8 пункта след 10 кръга, докато Берое е 4-и със 17 точки, като има 1 повече от Локомотив (Пловдив), но "смърфовете" са с мач по-малко.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ДУНАВ - БЕРОЕ 1:1
0:1 Мартин Камбуров (40), 1:1 Ахмед Ахмедов (48)

Най-интересното от мача:
1 - Начало на срещата.
6 - Божидар Балджийски отправи първия точен удар в срещата, но Першиш успя да избие в корнер.
7 -  Ахмед Ахмедов отправи удар с глава след центриране на Балджийски от корнер, но стражът на Берое спаси, след което топката се отби и от напречната греда.
25 - След първоначалните добри минути и за двата тима играта вече се води предимно в центъра на терена.
40 - ГОООЛ! Берое открива резултата. Голмайстор е Мартин Камбуров, който получи страхотен пас от Рубен Бригидо при контраатака и успя да вкара топката в мрежата на Станислав Антонов.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.

48 - ГОООЛ! Дунав изравнява резултата. Голмайстор е Ахмед Ахмедов, който получи прекрасно центриране от Балджийски в наказателното поле и не сгреши с изстрела си с глава.
57 - Какъв шанс! Иван Коконов получи страхотен пас в наказателното поле след брилянтна контраатака, но изстрелът му бе спасен от Перниш.
72 - Ахмедов бе изпуснат от бранителите на Берое и засече центриране на Светослав Ковачев, но изстрелът му с глава мина встрани от вратата.
90 - Край на срещата. Двата тима завършват наравно.

Дунав: 86.Станислав Антонов, 5.Георги Динков, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев, 14.Божидар Васев, 83.Христо Попадийн (7577.Бранимир Костадинов), 17.Иван Коконов, 31.Красимир Станоев, 25.Борислав Балджийски, 9.Ахмед Ахмедов (8427.Мухамаду Ндиайе), 98.Светослав Ковачев (9099.Дерик Менса)
Резерви: 12.Филип Димитров, 7.Александър Александров, 77.Бранимир Костадинов, 11.Даниел Пехливанов, 99.Дерик Менса, 27.Мухамаду Ндиайе, 24.Преслав Петров
Треньор: Цветомир Младенов

Берое: 12.Душан Перниш, 5.Буомеска Бангна (6577.Вандерсон Виана), 6.Александър Цветков, 9.Мартин Камбуров, 10.Борислав Цонев, 11.Иван Бандаловски, 19.Александър Василев, 25.Георги Ангелов, 26.Камен Хаджиев, 28.Рубен Бригидо (703.Милен Желев), 73.Иван Минчев (7418.Алфредо Мартинс)
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 3.Милен Желев, 14.Стоян Иванов, 18.Алфредо Мартинс, 20.Матеус Леони, 70.Драгош Фиртулеску, 77.Вандерсон Виана
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Градски", Русе
Съдия: Георги Кабаков