Верея загуби от градския съперник Берое с 0:2 на своя "Трейс Арена" в дербито на Стара Загора от третия кръг на Първа лига. "Зелените" доминираха през целия мач и можеха да запишат дори по-убедителна първа победа за сезона, след като на два пъти уцелиха гредите. Мартин Райнов (20) и Мартин Камбуров (65) вкараха головете за успеха на гостите.

Вандерсон Виана, Иван Минчев и Борислав Цонев пропуснаха от изгодни положения, за да се стигне до 20-ата минута, в която Берое материализира превъзходството си. Борислав Цонев открадна топката от Здравко Илиев и центрира, а капитанът Мартин Райнов се разписа с глава за 0:1. Три минути след това при центриране отляво Мартин Райнов се извиси над всички и с глава прати топката в страничната греда, а при добавката от няколко метра Мартин Камбуров направи невероятен пропуск.

Едва в 38-ата минута Антон Огнянов отправи първия от двата точни удара за Верея в този мач, но шутира от фаул над вратата на Берое. Три минути по-късно след центриране от корнер Ерол Алкан игра с глава, топката рикошира в бранител и срещна напречната греда на домакините.

Малко след почивката Антон Огнянов отново изпълни пряк свободен удар и този път Перниш боксира. Минута след това Здравко Илиев игра с ръка в наказателното поле на Верея, но не последва дузпа за Берое. В 65-ата минута Мартин Камбуров се разписа от пряк свободен удар за 0:2. Това бе втори негов гол за сезона и общо 205-и в елита. Александър Василев отправи силен диагонален удар в 83-ата минута, но вратарят Георги Георгиев изби в корнер.

До края на мача не се случи нищо зашомнящо се и Берое напълно заслужено стигна до първата си победа за сезона, а с 5 точки в актива си заема третата позиция във временното класиране. Верея има само една точка на 12-ото място.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Верея - Берое 0:2
0:1 Мартин Райнов (20), 0:2 Мартин Камбуров (65)

Съставите
Верея: 27.Георги Георгиев, 21.Здравко Илиев (8177.Емин Ахмед), 3.Теофилос Коуроупис , 6.Иво Иванов , 33.Емил Йоргенсен, 8.Майкъл Тевия, 18.Ангел Максимов, 28.Ндомбоу, 28.Александер (60 16.Билел Малек), 7.Милен Танев (61 9.Станислав Маламов), 10.Антон Огнянов , 24.Сеидина Диара
Резерви: 22.Богомил Цинцарски, 16.Билел Малек, 4.Георги Йорданов, 77.Емин Ахмед, 8.Денислав Станчев, 30.Стефан Аличков, 9.Станислав Маламов
Треньор: Иван Колев

Берое: 12.Душан Перниш, 4.Ерол Алкан, 5.Буомеска Бангна (62 28.Рубен Бригидо), 7.Мартин Райнов , 9.Мартин Камбуров (8470.Драгош Фиртулеску), 10.Борислав Цонев, 11.Иван Бандаловски, 19.Александър Василев, 26.Камен Хаджиев, 73.Иван Минчев, 77.Вандерсон Виана (756.Александър Цветков)
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 3.Милен Желев, 6.Александър Цветков, 20.Матеус Леони, 25.Георги Ангелов, 28.Рубен Бригидо, 70.Драгош Фиртулеску
Треньор: Александър Томаш

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Георги Давидов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
2 - Райнов комбинира с Камбуров, който подаде към Вандерсон Виана и бразилецът шутира към вратата на Верея, но топката премина над напречната греда.
7 - Георги Георгиев се намеси решително и спаси след удар на Иван Минчев от фаул.
9 - Вандерсон е фаулиран на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата на Верея.
11 - Иван Минчев шутира от прекия свободен удар, но този път над вратата.
18 - Борислав Цонев опита да изненада Георги Георгиев с диагонален удар, но вратарят спаси.
20 - ГОООЛ за Берое! Борислав Цонев открадна топката от Здравко Илиев и центрира, а капитанът Мартин Райнов се разписа с глава за 0:1.
23 - ГРЕДА за Берое! След центриране отляво Мартин Райнов се извиси над всички и с глава прати топката в страничната греда, а при добавката от няколко метра Мартин Камбуров направи невероятен пропуск с неточен удар.
27 - Вандерсон Виана падна в наказателното поле на домакините и получи жълт картон за симулация.
38 - Антон Огнянов шутира от фаул над вратата на Берое.
41 - Втора ГРЕДА за Берое! След центриране от корнер Ерол Алкан игра с глава, топката рикошира в бранител и срещна напречната греда.
45+1 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Антон Огнянов шутира от пряк свободен удар и Перниш боксира.
48 -   Здравко Илиев игра с ръка в наказателното поле на Верея, но не последва дузпа за Берое.
57 - Камбуров шутира встрани от вратата на Верея.
58 - Георги Георгиев изби в корнер след диагонален удар на Вандерсон Виана.
65 - ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров се разписа от пряк свободен удар за 0:2. Това бе втори негов гол за сезона и общо 205-и в елита.
83 - Александър Василев отправи силен диагонален удар, но Георги Георгиев изби в корнер.
90+2 - Край на мача! Берое спечели дербито с 2:0 и записа първа победа за сезона.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация