Берое и Левски завършиха 0:0 в Стара Загора и поделиха по точка в последния мач от десетия кръг на Първа лига. Така и двата тима останаха извън първата тройка във временното класиране.

"Сините" прекъснаха черната си серия от 5 последователни загуби в Стара Загора, а Мартин Кмабуров бе опазен и не успя да се разпише срещу тима от „Герена”. За столичния гранд като титуляр за първи път започна исландският бранител Холмар Ейолфсон. В игра през втората част се появи и друго ново попълнение – Жерсон Кабрал, който отправи няколко опасни удара от далечна дистанция, но Перниш ги отрази.

Още в шестата минута домакините изразиха претенции за дузпа. Мартин Камбуров падна на земята след единоборство с Антонио Вутов за висока топка, но съдията Ивайло Стоянов остави играта да продължи.

Последваха пропуски на Карачанаков, Педро Еуженио и Райнов за домакините, както и на Жорди Гомес и Иван Горанов от гостите.

В 43-ата минута домакините организираха бърза атака, при която Охене центрира в наказателното поле на Левски, там Камбуров засече топката от въздуха, но ударът му премина над вратата.

След почивката в 54-ата минута Педро Еуженио центрира към Камбуров, който отправи удар с глава, но Божидар Митрев спаси.

В 67-ата минута Перниш направи двойно спасяване след удар на Жерсон Кабрал от границата на наказателното поле и добавка на Роман Прохазка. Пет минути след това и домакините имаха страхотен шанс да поведат в резултата, след като Камбуров шутира в долния ляв ъгъл, но Митрев изби топката и предотврати гол във вратата си.

Мартин Райнов отправи силен удар от далечна дистанция в 78-ата минута, но вратарят на гостите Митре отново се прояви и изби топката в корнер. Шест минути по-късно пък Перниш спаси на отсрещната врата след нов далечен изстрел на Кабрал.

След равенството и двата тима останаха зад третия във временното класиране Верея, който е с 19 точки. Левски е четвърти с 18 точки, а Берое е пети със 17. Лидерът ЦСКА има 25 точки, а шампионът Лудогорец е втори с 24.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 0:0

Резултат с изображение
БЕРОЕ12.Душан Перниш, 3.Милен Желев , 5.Павел Виданов, 6.Иван Иванов, 28.Веселин Пенев (к) (4626.Камен Хаджиев), 4.Кохей Като (8821.Серджиу Негрут), 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене, 71.Антон Карачанаков (7011.Драгош Фиртулеску), 77.Педро Еуженио , 9.Мартин Камбуров
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 10.Борислав Цонев, 11.Драгош Фиртулеску, 15.Георги Динков, 16.Марко Адамович, 21.Серджиу Негрут, 26.Камен Хаджиев
Треньор: Александър Томаш

ЛЕВСКИ21.Божидар Митрев (к), 19.Милош Цветович , 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 71.Васил Панайотов, 13.Жорди Гомес, 8.Антонио Вутов (6226.Жерсон Кабрал), 15.Роман Прохазка , 32.Габриел Обертан , 9.Серджиу Буш  (8110.Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 3.Димитър Пиргов, 6.Ивайло Найденов, 11.Антони Белмонт, 25.Георги Ангелов, 26.Жерсон Кабрал, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
6  Домакините изразиха претенции за дузпа. Мартин Камбуров падна на земята след единоборство с Антонио Вутов за висока топка, съдията Ивайло Стоянов не удовлетвори искането на беройци и остави играта да продължи.
9 - Удар на Карачанаков от пряк свободен удар, топката премина на сантиметри от гредата в аут.
13 - Шут на Жорди Гомес е уловен от Душан Перниш.
18 - Иван Иванов изведе Педро Еуженио зад отбраната в синьо, португалецът стреля неточно.
32 - Иван Горанов стреля от малък ъгъл, Перниш улови.
37  Късо разиграване след корнер, Милен Желев центрира пред Митрев, където Райнов засече с глава, но стражът на Левски улови.
38  Жорди Гомес стреля силно от дистанция, Перниш изби, топката попадна в Милош Цветкович, който я изпрати в аут.
43   Отличен шанс за Берое. Домакините организираха бърза атака, при която Охене центрира в наказателното поле на Левски, там Камбуров засече топката от въздуха, но ударът му премина над вратата.
45 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на втората част.
52 - Карачанаков центрира в наказателното поле, но Прохазка изби в корнер.
53 - Иван Иванов отправи далечен удар и топката премина над вратата.
54 -   Центриране на Педро Еуженио към Камбуров, който отправи удар с глава, но Божидар Митрев спаси.
61 - Антонио Вутов с пробив за гостите, но пасът му към Обертан е пресечен.
67 -   Резервата Жерсон Кабрал шутира от границата на наказателното поле и вратарят Душан Перниш изби, а след това спаси и при добавката на Роман Прохазка.
72 - Сериозен шанс за Берое, след като Мартин Камбуров бе оставен непокрит в наказателното поле и шутира в долния ляв ъгъл, но вратарят Митрев спаси.
74 - Жерсон Кабрал шутира от грницата на наказателното поле, но премина на сантиметри покрай вратата.
78 - Страхотен удар на Мартин Райнов от далечна дистанция и блестяща реакция на Митрев, който изби топката в корнер.
84 - Нов далечен шут на Кабрал и Перниш пак спасява.
86 - Удар на Жорди Гомес и топката излиза в корнер за гостите след рикошет.
90 - Шут на Ейолфсон от средна дистанция и топката минава покрай вратата на домакините.
90+4 - Край на мача! Двата тима разделиха по точка след 0:0.