Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Берое спечели с 1:0 домакинството си на Септември от осмия кръг на Първа лига. В герой за тима на Александър Томаш се превърна Борислав Цонев. Халфът отбеляза в 58-ата минута, което се оказа достатъчно на старозагорци да се поздравят с четвърта победа от началото на шампионата. С актив от 15 точки Берое диша във врата на грандовете Левски, Лудогорец и ЦСКА. Септември пък остава на предпоследното 13-о място с едва 4 точки. За отбора на Николай Митов това беше пета поредна загуба този сезон в Първа лига.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Дебют за Септември при гостуването на Берое записа най-новото попълнение Серхио Веласкес, който е колумбиец.

Томаш беше направил две промени от загубата с 0:1 oт Левски в миналия кръг. На местата на Мартин Райнов и Камен Хаджиев срещу Септември започнаха Георги Ангелов и Иван Минчев.

Домакините организираха бърза атака в 4-ата минута, при която Бриджидо бе изведен, напредна и шутира, но над вратата. Малко след това Цветков изведе чудесно Вандерсон зад гърба на отбраната на Септември. Той успя да стреля, като Валентин Галев спаси.

Следващите опасности пред врататра на Септември бяха в 17-ата минута, но и тогава момчетата на Томаш не можаха да открият. В 25-ата гостите имаха страхотна възможност. Александър Георгиев изведе Крис Гади, който изпревари Алкан и остана сам срещу Перниш. Ударът на крилото обаче срещна гредата.

До почивката двата отбора имаха по още една възможност, но нулевото равенство се запази. Пет минути след почивката Асен Чандъров засече центрирана от корнер топка, която Душан Перниш спаси.

В 58-ата минута Берое най-сетне успя да открие. Цветков изведе прекрасно Цонев пред Галев, който този път беше безпомощен - 1:0.

В 65-ата резервата Меска и Камбуров направиха двойно подаване пред наказателното поле, а топката достигна до Бандаловски, който центрира остро, а Бенга изби. В 72-ата минута Иван Минчев пропусна добра възможност, а до края домакините имаха още няколко шанса, от които не се възползваха и спечелиха само с 1:0.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

БЕРОЕ - СЕПТЕМВРИ 1:0
1:0 Борислав Цонев (58)

Срещата по минути:
* Mинута мълчание в памет на загиналите в катастрофа четирима футболисти на Павликени.
1 - Начало на мача.
2 - Рубен Бригидо направи опасен пробив, ударът му премина покрай вратата на Септември.
5 - Александър Цветков изведе чудесно Вандерсон зад гърба на отбраната. Той успя да овладее пред Веласкес и стреля от малък ъгъл, Валентин Галев спаси.
9 - Продължителна атака за Берое, при която Вандерсон проби и стреля, но ударът бе блокиран. След това Камбуров центрира на два пъти, Бенга изчисти в корнер.
17 - Иван Минчев изведе Цветков в наказателното поле на гостите, халфът опита да продължи към Камбуров, но топката срещна крака на Бенга и Галев улови.
25  ГРЕДА! Опасна контраатака на Септември завърши с удар на Крис Гади. Топката срещна страничната греда на вратата на Берое.
37 - Контраатака за гостите, Александър Георгиев бе на стролкова позиция, но ударът му не намери целта.
45+1  Бандаловски отправи опасен удар към вратата на Септември, Валентин Ганев успя да избие.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
58  ГОООЛ! Берое повежда - 1:0! Борислав Цонев бележи след извеждащо подаване от Александър Цветков.
72  ГРЕДА! Камбуров отправи много опасен удар, който срещна страничния стълб на вратата на Септември.
74 - Изстрел на Александър Василев бе спасен от Галев.
82  Борислав Цонев беше близо до отбелязването на втори гол, стражът на Септември отново отрази.
84  Цонев подаде на Василев в наказателното поле на гостите, той продължи за Меска. Крилото предостави за Минчев, който стреля от точката за дузпа, но над вратата.
85 - Удар на Камбуров, топката прелетя над вратата.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Берое победи Септември с 1:0.

БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 11.Иван Бандаловски, 4.Ерол Алкан (29  26.Камен Хаджиев), 25.Георги Ангелов, 6.Александър Цветков, 19.Александър Василев, 28.Рубен Бригидо (60  5.Буомеска Бангна), 10.Борислав Цонев , 73.Иван Минчев, 77.Вандерсон Виана (76  3.Милен Желев ), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 3.Милен Желев, 5.Буомеска Бангна, 18.Алфредо Мартинс, 20.Матеус Леони, 26.Камен Хаджиев, 70.Драгош Фиртулеску
Tреньор: Александър Томаш

СЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев, 6.Алесандру Бенга, 15.Васил Добрев, 25.Иван Стоянов, 24.Александър Георгиев (66  9.Мирослав Будинов), 14.Яя Меледже (45  11.Иван Тилев), 8.Борис Галчев, 10.Асен Чандъров (81  23.Здравко Димитров), 3.Серхио Веласкес, 26.Фабиано Алвеш, 19.Крис Гади
Резерви: 21.Янко Георгиев, 7.Георги Русев, 23.Здравко Димитров, 11.Иван Тилев, 4.Матиеу Диаби, 9.Мирослав Будинов, 18.Владимир Николов
Треньор: Николай Митов

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Георги Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация