ЦСКА 1948 се наложи трудно с 4:2 като домакин на Балкан (Ботевград) в среща от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига. Над всички за "червените" за пореден път бе Емил Гъргоров, който отбеляза два от головете за победителите.

Тимът на Валентин Илиев стартира по-силно срещата, но изненадващо първи инкасира попадение. Ивелин Данчев се възползва от грешка в отбраната на домакините и даде преднина на Балкан.

До почивката ЦСКА 1948 наложи натиск, но така и не стигна до изравнителен гол.

"Червените" започнаха по-силно и втората част и в 57-ата минута Тони Стоичков с глава засече центриране на Гъргоров и изравни. В 69-ата минута ЦСКА 1948 стигна до пълен обрат след попадение на Спас Спасов. Само 4 по-късно обаче Балкан възстанови равенството чрез Ивайло Златев.

В 73-ата минута Гъргоров отново даде преднина за ЦСКА 1948, след като се разписа от дузпа, отсъдена за фаул срещу Йоан Маринов. Секунди по-късно Андон Гущеров проби мощно отляво и центрира на задната греда към Емил Гъргоров. Атакуващият играч технично с глава вкара втория си гол в срещата.

С този успех ЦСКА 1948 събра актив от 26 точки на върха във временното класиране на Югозападната Трета лига.

Кадри: Sportal.bg