Арда (Кърджали) записа втора победа от началото на шампионата във Втора лига, след като срази Пирин (Благоевград) с 2:0 на свой терен в среща от четвъртия кръг.

Играчите на Елин Топузаков не успяха да стигнат до гол през първата част, но след почивката стигнаха до трите точки след попадения на бившия титуляр на Пирин Румен Сандев (52) и Деян Лозев (65).

След успеха си Арда събра 7 точки и поне временно дели четвъртата позиция с ЦСКА 1948 и Ботев (Гълъбово). Пирин пък остава 13-и с 3 точки на сметката си. В следващия кръг “сините” гостуват на Несебър, а “зелените” приемат Ботев (Гълъбово) у дома.

В другия неделен мач Добруджа и Локо (Сф) завършиха 1:1 в Добрич.  Джамов (4) реализира за домакините, а Костадин Хазуров (32-дузпа) изравни за „железничарите“ от столицата. Добруджа е осми с 5 точки, а Локо (Сф) е девети със същия актив.