Лидерът в Югоизточната Трета лига Арда (Кърджали) отказа преследвача Загорец (Нова Загора), побеждавайки го с 3:1 в дербито от 22-ия кръг на първенството. По този начин воденият от Елин Топузаков отбор поведе още по-категорично на върха - с цели 14 точки. Само чудо би спряло Арда за класирането във Втора лига.

"Сините" от Кърджали не познават вкуса на загубата вече в 22 шампионатни срещи - 19 победи и 3 равенства (60 точки). Головата разлика на Арда също е впечатляваща - 96:6. Загорец е втори с 46 точки.

Дербито днес се състоя в Момчилград, където четата на Топчо се чувстваше като у дома си. Феновете на Арда бяха близо 800, а сред зрителите бяха синът на почетния председател на ДПС Ахмед Доган - бизнесменът Демир Доган, придружаван от чаровната си половинка, кметът на Кърджали инж. Хасан Азис, бившият лидер на агитката на ЦСКА Димитър Ангелов - Дучето и др.

Победата на Арда дойде след обрат. Гостите от Нова Загора поведоха в резултата в деветата минута. В 55-ата Атанас Чепилов изравни, а само три минути по-късно Красимир Илиев изпълни перфектно пряк свободен удар от около 30 метра за пълния обрат - 2:1.

Секунди преди края Чепилов подпечата победата с второто си попадение в срещата - 3:1.