Берое почете юношеския национал и играч на „зелено-белите” Мартин Ковачев, който загина при катастрофа точно преди година, със специален мач в негова памет. Двубоят, наречен „Спомен за Марти” събра юноши на клуба, както и стотици приятели на Ковачев на тренировъчния терен над стадион „Берое”, пише Beroe.bg.

В единия отбор бяха бившите съотборници на Марти от набор 1998 и 1999 г., които се изправиха срещу настоящи играчи от Академията на Берое, родени през 2000 и 2001 г. В игра бе и треньорският щаб на тима на юношите старша възраст - Иван Гаджев и Атанас Рибарски, които работиха с таланта в годините му в школата.

Срещата бе в две полувремена по 30 минути и завърши при резултат 3:3. Две попадения реализира Никола Гавов, а по един гол отбелязаха Валентин Иванов, Руси Чернаков, Станислав Белчев и Иван Гаджев. Двубоят бе прекъснат знаково в осмата минута, а съотборниците на Марти подариха специална фланелка на родителите му.

След срещата семейството на Мартин Ковачев организира и специална вечеря за двата тима. На нея със специални видеоклипове бяха припомнени част от изявите на Марти с екипа на Берое. Със специалната стипендия за избрания за Най-добър играч на Берое U19, която семейството на таланта връчва бе удостоен Радослав Калчев. Специални подаръци получиха още Руси Чернаков, Магдален Петров и Иван Гаджев.