Берое се наложи с 3:0 над Лудогорец II в четвъртата си проверка от лятната подготовка. Срещата се игра на стадион "Берое" в Стара Загора.

Първият гол падна в 12-ата минута, когато Борислав Цонев центрира отлично от корнер, а Камен Хаджиев прати топката в мрежата след удар с глава – 1:0.

В 20-ата минута преднината бе удвоена след отлична атака за Берое. Меска намери Цветков, а той пусна страхотен пас към Бандаловски в наказателното поле. Последният центрира остро, а Георги Вълчев засече топката в собствената си врата – 2:0.

Три минути след това Цонев изведе отлично Камбуров зад гърба на отбраната, но Дамянов отрази удара на нападателя.

Третото попадение падна в 25-ата минута, когато след корнер топката попадна в Бригидо, той стреля точно, вратарят отби, но Борислав Цонев бе най-близо и добави топката в мрежата – 3:0.

В 36-ата минута Меска се озова на стрелкова позиция и отправи опасен удар, но Дамянов спаси.

Второто полувреме продължи с натиск за Берое. В 50-ата минута след нова добра атака Желев предостави топката на Алфредо в наказателното поле, а бразилецът стреля триково. Топката обаче срещна гредата и бе избита от бранител.

В 76-ата минута Вандерсон центрира за Райнов, а той свали за Камбуров. Ударът на голмайстора обаче бе спасен от вратаря на Лудогорец II.

В 83-ата минута Вандерсон получи кълбото пред наказателното поле и стреля с левия крак. Топката срещна напречната греда и тупна около голлинията, но реферът не отсъди попадение.

Така Берое спечели с 3:0 срещу Лудогорец II и продължава без загуба в контролите. Следващата проверка ще бъде на 11 юли срещу Миньор (Раднево), а часът и мястото на срещата ще бъдат обявени по-късно.

Берое: 23. Аргилашки (70-12. Перниш), 11. Иван Бандаловски (46-3. Милен Желев), 5. Алкан (75-14. Иванов), 26. Камен Хаджиев (46-27. Георги Ангелов), 19. Александър Василев (46 – 20. Матеус Леони), 10. Борислав Цонев (46-77. Вандерсон), 6. Александър Цветков (46- 8. Охене), 13. Иван Минчев (46-Мартин Райнов), 7. Меска (46- 91. Фирцулеску), 9. Камбуров, 28. Рубен Бригидо (46-16. Алфредо)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига