Димитър Бербатов игра малко повече от час за Керала Бластър при равенството 0:0 като домакин на Ченайин в мач от 17-ия кръг на индийското първенство. Българският футболист започна като титуляр за "жълтите", но в 63-ата минута бе заменен от Карутхадаткуни.

Тимът на Дейвид Джеймс може да съжалява, че не успя да се поздрави с трите точки, тъй като в 53-ата минута получи дузпа, която обаче бе пропусната от Пекусон.

С този хикс Керала Бластър остава на 5-ото място във временното класиране с актив от 25 точки, като има само още един мач от редовния сезон. "Жълтите" са на 1 точка от четвъртата позиция, даваща право за участие в плейофите. На нея се намира Джамшедпур, който е обаче с мач по-малко и при успех в неделя срещу Беналуру ще е сигурен за мястото си в плейофите.

Така на Керала и Бербатов остава само да се надяват на чудо тимът на Стив Копъл да допусне домакинска издънка.