Димитър Бербатов ще излезе днес за 20-и път срещу Арсенал. Той ще стори това тази вечер с екипа на Монако при гостуването в Лондон за първи осминафинал от Шампионската лига.

Дебютният сблъсък на Митко срещу „артилеристите” е през февруари 2002 година във втората групова фаза на ШЛ с екипа на Байер (Леверкузен). Димитър играе 16 минути в първия мач с „топчиите” (1:1) , а в ответната среща в Лондон е на терена 45 минути при загубата с 1:4. Въпреки поражението Бербо и Леверкузен прескачат групата, а след това достигат и до финала в Глазгоу, където отстъпват на Реал (Мадрид) с 1:2.

Бербатов има четири гола във вратата на Арсенал от 19 изиграни мача. Два са с екипа на Тотнъм и толкова с фланелката на Фулъм. Любопитното е, че три от четирите му попадения са отбелязани на стадиона на „топчиите”. Два от тях са в един мач – при драматичното 3:3 между Арсенал и Фулъм в Лондон през ноември 2012 година.

Когато Димитър Бербатов играе титуляр на терена на „артилеристите”, неговият отбор никога не побеждава - 4 загуби и 2 равенства с Тотнъм, Манчестър Юнайтед и Фулъм във Висшата лига. Като резерва записа два успеха с Юнайтед, но в тях игра общо едва 24 минути.

В случай, че мачът срещу Арсенал е турнирен, както е тази вечер, Бербатов после достига до финала. Ето примерите. През 2002 година с Леверкузен, когато, както отбелязахме, впоследствие губи спора за трофея срещу Реал (Мадрид). През 2008 година, когато в битката за Купата на Лигата я печели срещу Челси (2:1), като отбелязва гол от дузпа. И през 2009 година, след като елиминират Арсенал, Ман Юнайтед и Бербо играят финал за Шампионската лига и отстъпват на Барса.