Димитър Бербатов и новият му отбор Керала Бластърс не успяха да постигнат победа и във втория си мач за сезона в индийската Суперлига. Българинът и съотборниците му отново бяха домакин, като завършиха 0:0 с Джамшедпур, който е един от новаците в шампионата. Преди седмица Керала извъртя нулево равенство и с АТК - актуалният шампион на Индия.

Бербатов отново записа цял мач и беше главното действащо лице на терена. Пред българина се откриха няколко шанса, но той не успя да реализира.

Бившият голмайстор на Манчестър Юнайтед и английската Висша лига беше обект на много груби влизания от страна на противниковите играчи. Най-често го фаулираше Мехтаб Хосаин. Индиецът на няколко пъти демонстративно риташе Бербатов, но получи жълт картон чак в 56-ата минута.

По-късно още един играч на гостите беше официално предупреден за остро нарушение срещу българина. В 72-ата минута Бербатов не сдържа нервите си и демонстративно изблъска Хосаин без топка, за което получи жълт картон.

Следващият мач на Керала е на 3 декември от 16:30 часа - срещу Мумбай Сити.